Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Music Man Joe Dart II: další signatura basisty kapely Vulfpeck

Po loňských signovaných nástrojích Joe Dart Sterling a Joe Dart Jr. přichází firma Ernie Ball Music Man s dalším podpisovým modelem famózního baskytaristy funkové party Vulfpeck. Letošní edice, nesoucí označení Joe Dart II, se díky úpravám stává jedním z Dartových hlavních pódiových nástrojů. „Cílem inovovaného designu byl komfort, umožňující rychlou hru, podpořenou pohodlným krkem a hlubokým, bohatým tónem snímačů Music Man, to vše na oldschoolové pasivní baskytaře,“ říká Dart a dodává: „Myslím, že se nám to povedlo, a že na ni budu hrát ještě dlouhá léta.“

Čtyřstrunný model s modifikovanými konturami má tělo z prémiového jasanu, krk z výběrového javoru s plamínkovou kresbou, speciálním profilem a ručně nanášeným povrchem z kombinace směsí vosků a oleje, hmatník ze stejného dřeva s kulatějším radiusem 7.5 palců nese 21 vysokých pražců medium jumbo společně s kompenzovaným ořechem širokým 38.1 mm a menzura byla vyměřena na standardních 34 palců (86.4 cm).

Struny kotví v top-load kobylce Vintage Music Man opatřené ocelovou chromovanou základnou a niklovanými kameny z identického materiálu, na hlavici najdeme ladicí strojky Schaller BM s odstupňovanou výškou hřídelí a kulatý srážeč strun AD. Zvuk přenáší dvojice snímačů Music Man Custom Wound Dart II Split-Coil ve stylu šedesátých let, vybavených magnety Alnico V.

Pasivní elektronika, jejíž šachta je proti různým interferencím a síťovým brumům odstíněna vrstvou grafitové akrylové pryskyřice a hliníkovým krytem, sestává pouze ze samostatných potenciometrů hlasitostí (odpor 250 kOhm) bez jakýchkoliv ovladačů tónové clony či vícepásmového ekvalizeru, což byl jeden z Dartových hlavních požadavků.

Ernie Ball Music Man Joe Dart II s povrchovou úpravou Natural Velvet je z továrny seřízen na struny Custom Stainless Steel Bass Roundwounds 45/65/85/105. Prvních sto kusů bude zařazeno do limitované edice s Dartovým podpisem a výrobním číslem vyraženým na destičce spoje, tato série je dodávána s kvalitním pevným pouzdrem G&G a certifikátem. Oficiální cena se pohybuje okolo 2700 dolarů.

Tagy Ernie Ball Music Man Music Man Joe Dart II

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY