Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 31.12.2019 - 00:01

Murphy Lab: nová sekce Custom Shopu Gibson

Společnost Gibson jmenovala na vedoucí pozici své prémiové divize Custom Shop nového šéfa, kterým se stal Sergio Villanueva. Tato personální změna předznamenává vznik speciální firemní sekce Murphy Lab v čele s renomovaným kytarářem Tomem Murphym, jenž bude ve funkci „Master Artisan“, dohlížet na výrobu luxusních replik historických modelů značky Gibson.

Tom Murphy je dlouholetým členem týmu elitních luthierů Gibsonu s bohatými zkušenostmi v oblasti vintage nástrojů, což je dobrou zprávou pro hudební fajnšmekry a puristy, kterým by sekce Murphy Lab měla nabídnout tradičně koncipované kytary stavěné podle původních receptur.

Šéf Custom Shopu Sergio Villanueva přichází ke Gibsonu po pětiletém angažmá u firmy Taylor Guitars, kde působil jako hlavní manažer továrny v mexickém Tecate. Před tímto postem strávil 25 let u firmy Fender, kde pracoval v různých pozicích, počínaje oddělením pro výrobu strun až po viceprezidenta pro globální produkci.

James Curleigh, generální ředitel Gibsonu, ke jmenování Villanuevi uvedl: „Jsem nadšený, že mohu přivést Sergia do Custom Shopu, navíc v pro firmu tak klíčové fázi. Sergio je uznávaný kytarář, který do CS přinese obnovený smysl pro umění a provozní dokonalost. Je to perfektní způsob, jak směrovat náš tým Custom Shop do budoucnosti.“

Tagy Gibson Gibson Custom Shop Murphy Lab
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY