Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 03.06.2017 - 00:01

Multifunkční pedál Hartke Bass Attack 2

Firma Hartke oznámila výrobu druhé generace populárního podlahového preampu VXL, kterým je model Hartke Bass Attack 2 kombinující vlastnosti direct boxu, overdrivu a předzesilovače s aktivními dvoupásmovými korekcemi doplněnými vypínatelnými parametrickými středy, jenž společně se zkreslením a základním režimem umožňují využití tří rozdílných zvuků.

Hlavní panel šasi z masivního kovového výlisku je rozdělen do tří sekcí - vlevo najdeme potenciometry Drive, Tone a Mix (poměr zkresleného a čistého signálu) pro nastavení overdrivu s rozsahem od jemné lampově zabarvené emulace až po high-gain fuzz a střední část zvýrazněná červeným pruhem je vyhrazena pro funkci Shape ovlivňující střední frekvenční pásma s ovladači Freq (výběr pásma v rozpětí 200 až 800 Hz) a Amount (zvýraznění/upozadění vybrané frekvence v rozmezí +15 až -25 dB).

Zcela vpravo se nachází předzesilovací jednotka s celkovou hlasitostí, dvoupásmovými aktivními korekcemi (basy 30 Hz, výšky 20 kHz) se zdvihem +- 18 dB a spínačem Contour s fixně nastavenou křivkou středů. Každá sekce disponuje vlastním nášlapným footswitchem s indikační diodou.

Konektivita sestává z vstupních a výstupních jacků, nechybí ani paralelní výstup s přímým, efektem neovlivněným signálem a symetrický Direct Out XLR výstup s možností odpojení zemnění a spínačem In/Out. V poloze In jde z DI Out neefektovaný signál (identický jako na vstupu) a v režimu Out je DI Out paralelně spojen s klasickým výstupem. Napájení obstarává 9V adapter nebo 2 AA baterie a použít lze i phantomové 48V napájení přes mikrofonní XLR kabel.

Hartke Bass Attack 2 je díky své flexibilitě ideálním pomocníkem při cvičení, studiové práci a na kapelových zkouškách nebo živých vystoupeních jej můžete také použít jako hlavní zdroj zvuku, ze kterého pošlete přes mixážní pult signál do klasických odposlechů nebo do i-ear monitoringu, takže odpadá nutnost vozit na všechny akce basový aparát, což uvítají hlavně hráči fungující ve více kapelách. Novinka by měla na evropský trh dorazit pravděpodobně koncem května za cenu pod hranicí 120 eur.

Tagy hartke Hartke Bass Attack 2
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY