Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 04.11.2015 - 00:01

Multifunkční fuzz/wah/talking box EHX Cock Fight

Šéfdesignér a majitel firmy Electro Harmonix Mike Matthews představil před pár dny nový efekt, který svými možnostmi a koncepcí tak trochu vybočuje z tradiční nabídky klasických kytarových krabiček konkurenčních velkovýrobců. Novinka s názvem EHX Cock Fight v sobě spojuje funkce fuzzu, talking boxu a wahu, které lze mezi sebou jednoduše kombinovat a vytvářet tak zvuky dříve dosažitelné pouze spojením více samostatných pedálů nebo použitím multiefektu.

Šasi z odolného kovového výlisku je osazeno potenciometry pro celkovou hlasitost a nastavení frekvence filtrů a také tónovou clonou s drivem,jenž jsou určeny pro vestavěný fuzz. Pod těmito ovladači jsou umístěny minipotenciometry Bottom ovlivňující množství basů v signálu a Bias, jenž simuluje vybitou baterii fuzzu a mění tak charakter zkreslení.

Levým přepínačem Cry/Talk volíme typ filtru, který určuje zda tato sekce bude fungovat v režimu autowahu nebo talking boxu. Pravý spínač má tři polohy - prostřední deaktivuje zkreslení, Pre zařadí fuzz před filtry (vintage sound) a Post posune zkreslení za wah pro dosažení modernějšího zvukového témbru.

Efekt je vybaven také vstupem pro externí expression pedal, díky kterému se z Cock Fightu stává regulérní kvákadlo, navíc s možností nastavení rozsahu pracovní frekvence pomocí ovladače Freq. Výrobce udává plnou kompatibilitu s expression pedály EHX, M-Audio EX-P, Moog EP-2 a EP-3, Roland EV-5 nebo Boss FV-500L.

Vzhledem ke konstrukci obvodu je krabička vybavena kvalitní bufferem s minimálním ovlivněním průchozího signálu, napájení obstarává 9V baterie nebo adapter (EHX 9.6 DC-200 PSU), který je součástí balení. Odběr efektu je 45 mA.

Cock Fight od Electro Harmonix jsou vlastně tři efekty v jedné krabičce a pokud využíváte zkreslení ve formě fuzzu, čistý zvuk s auto wahem pro funkové doprovody nebo vás oslovuje expresivní sound talking boxu, tak novinku rozhodně vyzkoušejte. Efekt by se měl na pultech evropských obchodů objevit v průběhu prosince a pravděpodobná cena se má rovnat ekvivalentu necelých 150 dolarů.

Tagy EHX
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY