Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Multiefekt Carl Martin Acoustic GiG

Dánský Carl Martin představil nový preamp/multiefekt Acoustic GiG, jehož koncepce vychází z populární „elektrické“ verze Quattro. Model určený pro akustickou kytaru je osazen předzesilovací jednotkou s parametrickým ekvalizerem a efekty převzatými z povedené firemní pedálové série Pro, která získala řadu ocenění.

Kompresor s ovladači Level, Comp využívá obvod ze známého Compressor-Limiteru, jenž je součástí pedalboardu Mika Thompsona, Andyho Timmonse a dalších kytarových es. Delay sekce Echo s vintage charakterem nabízí parametry Repeat, Echo, Tone, je vybavena také tap tempem a tlačítkem pro rytmizaci frází (tečkované osminy).

Integrovaný reverb postavený na hybridní (analog/digital) platformě poskytuje zvuk blízký klasickým pružinovým hallům a při vyšších hodnotách nastavení přidává do signálu lehkou modulaci. Jednoduchý, ale praktický Post-Boost, umožňující navýšit hlasitost až o 15 dB, neovlivňuje podle slov výrobce původní zvuk nástroje ani nemění barvu tónu při použití piezo snímače.

Předzesilovací jednotka je kromě potenciometru hlasitosti vybavena třípásmovým semi-parametrickým ekvalizerem s volitelnými pásmy 200 – 500 Hz, 220 Hz – 5.1 kHz, 1.5 kHz – 16 kHz. Korekce lze v případě potřeby vypnout, nechybí spínač pro otočení fáze a po zmáčknutí footswitche Mute je aktivována chromatická ladička.

Přední strana bytelného šasi z ohýbaného plechu je vyhrazena nástrojovému vstupu, sendu/returnu efektové smyčky, linkovému DI výstupu se symetrickým XLR konektorem a odepínáním uzemnění, audio výstupu, zdířce 9–12V adapteru a také paralelnímu výstupu pro napájení dalších efektů. Preamp/multiefekt Carl Martin Acoustic GiG o rozměrech 36.5 x 12 x 6 cm a hmotnosti 1.25 kg je na evropském trhu dostupný za cca 620 eur včetně 9V adapteru.

Tagy Carl Martin Carl Martin Acoustic GiG

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY