Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 06.04.2020 - 00:01

Multiefekt Carl Martin Acoustic GiG

Dánský Carl Martin představil nový preamp/multiefekt Acoustic GiG, jehož koncepce vychází z populární „elektrické“ verze Quattro. Model určený pro akustickou kytaru je osazen předzesilovací jednotkou s parametrickým ekvalizerem a efekty převzatými z povedené firemní pedálové série Pro, která získala řadu ocenění.

Kompresor s ovladači Level, Comp využívá obvod ze známého Compressor-Limiteru, jenž je součástí pedalboardu Mika Thompsona, Andyho Timmonse a dalších kytarových es. Delay sekce Echo s vintage charakterem nabízí parametry Repeat, Echo, Tone, je vybavena také tap tempem a tlačítkem pro rytmizaci frází (tečkované osminy).

Integrovaný reverb postavený na hybridní (analog/digital) platformě poskytuje zvuk blízký klasickým pružinovým hallům a při vyšších hodnotách nastavení přidává do signálu lehkou modulaci. Jednoduchý, ale praktický Post-Boost, umožňující navýšit hlasitost až o 15 dB, neovlivňuje podle slov výrobce původní zvuk nástroje ani nemění barvu tónu při použití piezo snímače.

Předzesilovací jednotka je kromě potenciometru hlasitosti vybavena třípásmovým semi-parametrickým ekvalizerem s volitelnými pásmy 200 – 500 Hz, 220 Hz – 5.1 kHz, 1.5 kHz – 16 kHz. Korekce lze v případě potřeby vypnout, nechybí spínač pro otočení fáze a po zmáčknutí footswitche Mute je aktivována chromatická ladička.

Přední strana bytelného šasi z ohýbaného plechu je vyhrazena nástrojovému vstupu, sendu/returnu efektové smyčky, linkovému DI výstupu se symetrickým XLR konektorem a odepínáním uzemnění, audio výstupu, zdířce 9–12V adapteru a také paralelnímu výstupu pro napájení dalších efektů. Preamp/multiefekt Carl Martin Acoustic GiG o rozměrech 36.5 x 12 x 6 cm a hmotnosti 1.25 kg je na evropském trhu dostupný za cca 620 eur včetně 9V adapteru.

Tagy Carl Martin Carl Martin Acoustic GiG
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY