Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mrkněte na první koncert znovuzrozené Pantery se Zakkem Wyldem

Prosincový mexický Hell & Heaven Metal Fest se stal dějištěm premiérového vystoupení reformované heavy metalové ikony Pantera, kterou dali zpěvák Phil Anselmo a basista Rex Brown opět dohromady po více než dvacetileté pauze. Původního bubeníka Vinnieho Paula (11. 3. 1964 – 22. 6. 2018) v sestavě nahradil Charlie Benante z Anthrax a party kytaristy Dimebaga Darrella (20. 8. 1966 – 8. 12. 2004) si vzal na starost Zakk Wylde.

Aby se Wylde alespoň částečně přiblížil Darrellovu kytarovému soundu, vzal si k sobě jeho bývalého technika Gradyho Championa, který ho vybavil několika Dimebagovými efekty. Nicméně Wylde v jednom z nedávných rozhovorů uvedl: „Ať udělám cokoli, bude to znít jako já. Můžu cvičit jak chci a zůstat maximálně věrný předloze, ale nikdy tomu neuteču. Je to jako kdyby tu byl ještě Dime a hrál Miracle Man nebo No More Tears – i kdyby je zahrál přesně, pořád by to znělo jako Dimebag Darrell hrající Zakka Wyldea.“

„Takže je to výzva, ale není to vůbec špatné. Je to jako kdyby Randy Rhoads hrál Eruption od Eddieho Van Halena, ať by udělal cokoliv, znělo by to, jako by hrál Randy, ne Eddie. Nikdy si je nespletete, a stejné je to i tady, když hraju Darrellovy věci. Naučím se ty party co nejvěrněji, a budu prostě sám sebou. Budu se tím bavit s vědomím, že od sebe neočekávám, že budu znít jako Dime.“

Přiložená videa z festivalu v mexické Toluce demonstrují skladby Cowboys from Hell, Mouth For War, Strength Beyond Strength, Becoming a I’m Broken. Obrazová ani zvuková kvalita rozhodně není dokonalá – nahrávky jsou pořízeny diváky pomocí smartphonu. Poslední video přináší záznam celého, v pořadí druhého koncertu, který Pantera odehrála 6. prosince na Monterrey Metal Festu.

Tagy Pantera

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY