Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 07.08.2020 - 00:01

Monofonní analogový synth Korg MS-20 FS

První verzi semi-modulárního analogového mono syntezátoru MS-20 představila firma Korg v roce 1978 a v průběhu doby se dnes už legendární model dočkal několika různých provedení v podobě rozměrově redukované varianty Mini, softwarového plug-inu, stavebnice v limitované sérii a desktopového modulu. Nyní se výrobce hlásí o slovo s nejnovějším „full size“ provedením MS-20 FS, využívajícím původní koncepci podpořenou moderní konektivitou.

Rozsah tří oktáv pokrývá klaviatura osazená 37 klávesami plné velikosti, základem je samozřejmě přesná kopie originálního analogového okruhu ze sedmdesátých let, jenž nabízí 2 x VCO, 2x VCA, 2x VCF, 2x EG, 1x LFO, zpracování externího signálu zajišťuje samostatná ESP sekce a k dispozici jsou dva typy filtrace převzaté z rané a navazující produktové verze.

Na levé straně je umístěno modulační kolečko s aretací doplněné tlačítkovým momentary spínačem, do čelního panelu osazeného ovladači oscilačních jednotek, mixeru, envelope generátorů, modulací atd. je uchyceno celkem 35 jackových zdířek včetně sluchátkového stereo konektoru nebo hlavního výstupu s přiřazeným potenciometrem hlasitosti a zadní strana šasi je vyhrazena pro USB port, DIN konektor MIDI In a vstup 12V adapteru.

Analogový synth Korg MS-20 FS o rozměrech 573 x 316 x 248 mm a hmotnosti 6.3 kg bude dostupný v černém, zeleném (khaki), modrém nebo bílém provedení, cena modelu se na českém trhu pohybuje pod hranicí 35700 Kč včetně adapteru a deseti patch kabelů v barvě odpovídající odstínu dané varianty.

Tagy korg Korg MS-20 FS
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY