Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 25.07.2017 - 00:01

Monitory M-Audio BX-D3: návrat studiové ikony

Populární série studiových refrenčních monitorů BX-D2 od M-Audio dostává nového nástupce v podobě řady BX-D3, která zahrnuje modely BX5D3 a BX8D3 lišící se rozměry, výkonem, průměry měničů a tím pádem i frekvenční charakteristikou. Obě inovované verze se skříněmi z MDF s vinylovou vrstvou mají kevlarové membrány wooferu a jsou osazeny bi-amp koncovým stupněm zapojeným ve třídě Class AB.

Menší varianta BX5D3 disponuje pětipalcovým středobasovým měničem doplněným palcovým tweeterem se speciálně navrženým čelním vlnovodem pro optimální projekci výšek, výkon stowattového zesilovače je rozdělen v poměru 60 W - LF / 40 W - HF a frekvenční rozsah se pohybuje v rozmezí 52 Hz až 35 kHz.

Větší model BX8D3 s rozměry 384 x 250 x 302 mm a váhou 11 kg je vybaven osmipalcovým wooferem a výškovým měničem 1.25, zesilovačem o výkonu 150 W (80 W - LF / 70 W - HF), frekvenční odezva je dána hodnotami 37 Hz až 22 kHz a maximální SPL dosahuje hranice 114 dB.

Zadní strana monitorů je vyhrazena pro kruhový bassreflex, dvojici vstupů (jack, XLR), potenciometr hlasitosti, třípolohový přepínač funkce Acoustic Space upravující basové pásmo (Flat, -2dB, -4dB), síťovou zásuvku, hlavní spínač a volič napětí. Chytrou vychytávkou je přední dioda, jejíž jas se zvýší v momentě, kdy je monitor posazen v ideálním poslechovém úhlu.

Studiové monitory M-Audio BX5D3 a BX8D3 by se na pultech evropských obchodů měly ukázat už v nejbližších dnech a stejně jako předchozí "dvojková" řada se mohou pochlubit skvělým poměrem cena/výkon. Menší verze dorazí na trh s cenovkou okolo 120 eur, výkonnější model vyjde na cca 150 eur a balení obsahuje také izolační podložky z akustické pěny.

Tagy monitory M-Audio BX-D3

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY