Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 24.12.2019 - 00:01

Modulační multiefekt Wampler Terraform

Designer Brian Wampler, zakladatel butikové značky Wampler Pedals, představil finální podobu digitálního multiefektu Terraform, nabízejícího celkem 11 typů modulací, pokročilý routing, uživatelsky přímočaré ukládání oblíbených předvoleb do banky, nastavení tap tempa nebo ovládání prostřednictvím MIDI rozhraní či expression pedálu.

Novinka využívá převodníky studiové kvality pracující s rozlišením 24-bit/48kHz (56-bitový processing), frekvenční odezva se pohybuje v rozmezí 20 Hz až 20 kHz a k výběru jsou modulace typu Auto-Wah, Envelope Filter, Flanger, Phaser, U Vibe, Rotary, Auto Swell, Tremolo, Harmonic Tremolo, Chorus a Dimension.

Ovládání sestává z parametrů nastavujících rychlost, hloubku a tvar modulační vlny, potenciometr Blend slouží k mixu čistého/efektovaného signálu a celkovou hlasitost obstarává knoflík Volume. Do paměti lze uložit 8 presetů, nechybí konektory MIDI In, Thru s plnou podporou mappingu a externím expression pedálem lze v reálném čase měnit hodnoty všech pěti parametrů.

Krabička disponuje dvojicí vstupů i výstupů pro tzv. true stereo mod a funkce Pre/Post gain optimalizuje reakci multiefektu v návaznosti na jeho poziční umístění v signálovém řetězci. Levý footswitch aktivující efekt je pomocí relé zapojen v režimu true bypass, napájení je řešeno adapterem 9 – 18 V. Wampler Terranova o rozměrech 95 x 119 x 44 mm je dostupný za cca 300 dolarů.

Tagy Wampler Effects Wampler Terraform

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY