Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Modulace Strymon Zelzah Multidimensional Phaser

Firma Strymon rozšířila svůj produktový katalog o modulační efekt Zelzah Multidimensional Phaser, který umožňuje aktivaci dvou nezávislých jednotek, a to buď v sériovém, paralelním, nebo rozděleném režimu. Pedál v efektním fialovém laku disponuje šestistupňovým plus čtyřstupňovým phaserem, každá sekce má vlastní sadu ovládacích prvků a samozřejmě nechybí dvojice footswitchů, USB, MIDI a další konektivita.

Šestistupňový obvod umožňuje dosáhnout rejstříků phaseru, flangeru a dokonce i chorusu, přičemž flexibilitu navyšuje nastavitelná rezonance – pomocí malého páčkového spínače lze volit mezi režimy Strong, Mild či Off. Vedle známých ovladačů Rate, Depth je instalována funkce Voice, měnící celkem 30 různých parametrů se vzájemnou interakcí, takže dosáhnout lze skutečně široké palety zvuků.

U čtyřstupňového phaseru najdeme opět potenciometry určující rychlost a hloubku modulační vlny, ale knoflík Voice byl nahrazen ovladačem Mix určujícím poměr mezi čistým a efektovaným signálem. Třípolohový přepínač Sweep nabízí následující režimy: Classic – vintage phaser se standardním LFO algoritmem, Barber – plynule stoupající či klesající modulační vlna dosahovaná prostřednictvím frekvenčních měničů a synchronizovaného fázování, Envelope – podobně jako u obálkového filtr/auto-wahu reaguje phaser na dynamiku úhozu trsátka.

Pedál má přepínatelný nástrojový/linkový vstup, díky TRS vstupu a dvěma výstupům zvládne efekt jak mono tak i stereo nebo tzv. true stereo zapojení, implementován je jackový MIDI konektor zastupující zároveň vstup pro externí expression pedál a propojení s počítačem obstarává port USB-C. Napájení je řešeno adapterem 9V 300 mA. Zelzah je také kompatibilní s přepínačem Strymon MiniSwitch, který umožňuje přístup ke třem předvolbám, nebo je možno použít kabel Strymon Conduit či Strymon MIDI EXP pro přístup k až 300 presetům.

Efekt navíc disponuje vysokoimpedančním diskrétním JFET předzesilovačem Class-A s velmi nízkým šumem a můžete si vybrat mezi bufferovaným nebo true bypassem. Základem pedálu je 480MHz procesor ARM Superscalar s 32bitovým zpracováním s plovoucí desetinnou čárkou a 24bitovými 96kHz A/D a D/A převodníky.

Jak se dalo očekávat, analogová cesta čistého signálu nikdy neprochází digitálním obvodem, čímž je zajištěna nulová latence této signálové větve. Programovatelná modulace Strymon Zelzah Multidimensional Phaser s hliníkovým šasi o rozměrech 11.4 x 10.2 x 4.4 cm je na českém trhu dostupná za cenu pohybující se okolo hranice 9900 Kč včetně napěťového zdroje.

Tagy Strymon Strymon Zelzah Multidimensional Phaser

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY