Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Modernizovaná USB-C rozhraní Focusrite Clarett+

Společnost Focusrite oznámila produkci vylepšených verzí známé řady zvukových USB rozhraní Clarett a představila modernizovanou edici Clarett+, sestávající ze zvukových karet 2Pre, 4Pre a 8Pre. Nová rozhraní pro systémy založené na platformách PC a Mac jsou vybavena špičkovými předzesilovači i převodníky, upraveny byly sluchátkové výstupy a přibyla také analogová funkce Air.

Mikrofonní předzesilovače Clarett+ nabízejí vysoký headroom, nízké zkreslení a ultra nízký šum. Zmíněná analogová funkce Air s přepínáním impedance a ovládáním pomocí relé přináší zvuk mikrofonních preampů ISA 110 z klasického studiového pultu Focusrite. Posílen byl dynamický rozsah A/D, D/A převodníků (až 124 dB) a sluchátkový poslech by měl podle výrobce nyní poskytnout silný, transparentní sound na všech úrovních a na jakémkoliv typu sluchátek.

Verze Clarett+ 2Pre USB-C s deseti vstupy a čtyřmi výstupy disponuje dvěma mikrofonními předzesilovači Clarett+, stejným počtem nástrojových JFET vstupů, jednou sluchátkovou zdířkou, nezávislými převodníky, optikou a DIN konektory MIDI In/Out.

Model Focusrite Clarett+ 4Pre (18in/8out) je vybaven čtyřmi předzesilovači Clarett+, dvojicí vysokoimpedančních nástrojových JFET vstupů, dvěma sluchátkovými výstupy se samostatnými hlasitostmi a a oproti variante 2Pre přibyly RCA zdířky S/PDIF.

Pozici vlajkové lodi zastává rackový model Clarett+ 8Pre, jenž se může pochlubit osmnácti vstupy a dvaceti výstupy. Využít lze osm předzesilovačů Clarett+, jejichž kombinované XLR/TRS vstupy (2 na čelním, 6 na zadním panelu) jsou podobně jako u nižších verzí osazeny fantomovým napájením a přímý poslech umožňuje dvojice sluchátkových zdířek. Kromě optiky, MIDI In/Out, USB-C a S/PDIF zde najdeme také konektor world clocku.

Oficiální evropské ceny zvukových karet ze série Focusrite Clarett+ se pohybují v následujících relacích: Clarett+ 2Pre – cca 490 eur, Clarett+ 4Pre – cca 690 eur, Clarett+ 8Pre – cca 990 eur. Ke každému rozhraní je přibalena kolekce softwaru, včetně mixážních plug-inů, virtuálních nástrojů apod.

Tagy Focusrite Focusrite Clarett+

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY