Přejít k hlavnímu obsahu
Jupitery řady X umí skoro všechno | Foto: Roland
Jupitery řady X umí skoro všechno | Foto: Roland
redakce - Pá, 30.04.2021 - 15:00

Moderní synťáky Roland Jupiter a Fantom naživo v akci

Na spadnutí je pokračování série Roland streamů, kde zkušení hráči Matouš Rohovský a Jakub Baierl ukážou přednosti, tipy a triky několika moderních syntezátorů. Představí Fantom v nejnovější systémové verzi 2.1, Jupiter-X i syntezátor JD-800 Model Expansion vycházející z legendárního devadesátkového synťáku Roland JD-800.
 
Na devadesátiminutový stream, který proběhně 12. května z modřanské prodejny Kytary.cz, se můžete podívat zdarma. Matouše Rohovského můžete znát jako spoluhráče Kateřiny Marie Tiché, producent a hudebník Jakub Baierl se svým synthpopovým duo Méta Monde aktuálně vyhrál Startér Radia Wave. Oba budou připravení odpovídat na vaše dotazy.
Řadě Fantom se věnoval už Matěj Belko v seriálu O Rolandech a lidech o Nickym Brownovi. „Hlavní zbraní, teplem domova i švýcarským nožíkem Nickyho Browna je v současné době nástroj jménem FANTOM 8,“  píše. Nicky si na něm pochvaluje možnosti jednoduchého, rychlého a snadno přizpůsobitelného ovládání, obrovské možnosti vrstvení zvuků i MIDI kompatibilitu s jeho ostatními nástroji.
 
Jupitery řady X pak mohou poskytnout jak zvuky legendárních synthů Jupiter-8, Juno-106 a SH-101, tak rejstříky digitálních pian nebo workstationů typu XV-5080 a v neposlední řadě i rytmickou sekci s vlastnostmi automatů TR-808, TR-909, CR-78 apod. Kromě toho zde najdeme jednotku I-Arpeggio, reagující na výšku a frázování hraných not a následně vytvářející basové a bicí linky doplněné akordy a arpeggii. Party generované v reálném čase může uživatel upravovat a exportovat do DAW. Více najdete v naší novince.
 
A které všechny modely bude dvojice Rohovský a Baierl na streamu 12. května od 17 hodin konkrétně představovat? Fantom 8, Fantom 7, Fantom 6, Jupiter-X, Jupiter-Xm a novinku JD-800 Model Expansion.

Tagy Roland

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY