Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 15.09.2020 - 00:01

Mobilní rekorder Zoom H8

Zoom rozšiřuje svou řadu přenosných rekorderů o nadstandardně vybavený model H8. Díky dotykové obrazovce a modům pro různé nahrávací aplikace přináší H8 do dané produktové série zcela nové workflow podpořené rozsáhlou konektivitou a vyměnitelnými mikrofonními kapslemi. Novinka s modulární konstrukcí je osazena kvalitní zvukovou kartou a majitelé iPhonů či iPadů mohou po zapojení Bluetooth adapteru BTA-1 využívat také bezdrátové ovládání.

H8 disponuje v základu šesti vstupy sestávajícími ze čtveřice mikrofonních XLR kanálů a dvou kombinovaných XLR/TRS Hi-Z konektorů s dedikovanými ovladači gainu a tlačítky pad pro útlum -20 dB. Pomocí volitelného expanderu EXH-8, jenž se jednoduše připojí k hornímu segmentu rekorderu, lze tento počet navíc posílit o další čtyři XLR vstupy.

Na spodní straně šasi jsou umístěny dva minijackové stereo výstupy (linka/sluchátka), integrovaná USB karta (24-bit / 96kHz) zvládne simultánní záznam 12 kanálů a data ve formátech WAV nebo MP3 lze uložit na SD, SDHC či SDXC kartu s kapacitou až 512 GB. Nechybí efektová jednotka s low-cut filtrem, kompresorem, limiterem apod., XLR vstupy 1 – 4 nabízejí phantomové napájení +12, +24, +48V a přísun energie obstarává USB port, adapter či čtveřice AA baterií.

Zmíněné uživatelské mody s vyhrazenými ovládacími prvky a optimalizovanými funkcemi jsou rozděleny do následujících sekcí:  Podcast App –  triggering Sound Pad na dotykovém displeji pro spouštění různých efektů a hudebních podkresů, banka zvuků, max. konfigurace 4 mikrofoníí plus 2 Sound Pad kanály. Music App – přehledný metering, mix, ekvalizer, kompresor, návaznost na aplikaci Guitar Lab (USB) apod. Field App – rychlý přístup k limiteru, noise gatu, filtraci, volbě vstupu a dalším klíčovým parametrům.

Rekorder je kromě přiložené kapsle XYH-6 X/Y kompatibilní také s jinými modely Zoomu, zastoupenými např. stereofonní verzí XAH-8 s patterny XY a A/B, shotgunem SGH-6 nebo ambisonickým systémem VRH-8 se čtyřmi kondenzátorovými mikrofony pokrývajícími prostor 360 stupňů. Na českém trhu se cena modelu Zoom H8 o rozměrech 116.4 × 163.3 × 48.6 mm a hmotnosti 354 g pohybuje okolo 11700 Kč včetně kapsle XYH-6 X/Y, baterií a softwaru Cubase LE a Steinberg WaveLab Cast.

Tagy Zoom Zoom H8

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY