Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mobilní mikrofon Rode VideoMic Me-C s portem USB-C

Po verzích Rode VideoMic Me a Me-L přibyl do rodiny kompaktních mikrofonů, určených především pro vylepšení zvukového záznamu smartphonů, tabletů apod., nový model VideoMic Me-C vybavený portem USB-C. Prozatím poslední zástupce této série byl zprvu dostupný pouze jako součást setu Vlogger Kit a nyní ho australský výrobce nabízí samostatně.

Hliníkový tubus malého a lehkého mikrofonu (73.5 x 25.4 x 20.1 mm, 27 g) disponuje kvalitní elektretovou kondenzátorovou kapslí s kardioidní směrovou charakteristikou omezující okolní ruchy, a využívá gradientní systém, kdy je akustický signál přiváděn na obě strany membrány kapsle, jejíž výchylka závisí na rozdílu akustického tlaku před a za membránou. V daném případě platí: větší rozdíl hodnot = větší výchylka membrány.

Obvod je postaven na převodnících pracujících s rozlišením 24-bit/44.1 či 48 kHz, přímý monitoring obstarává minijackový sluchátkový výstup, napájení (5VDC, 100mA) je řešeno prostřednictvím USB-C portu, frekvenční odezva se pohybuje v rozmezí 20 Hz – 20 kHz, maximální hladina SPL dosahuje hranice 115 dB a odstup signálu od šumu činí 74.5 dB.

Rode VideoMic Me-C je kompatibilní s většinou mobilních zařízení, která mají vstup USB-C a používají nejnovější operační systém (Android 10 / iOS 11 nebo vyšší). V ceně cca 80 eur je kromě mikrofonu zahrnut klip pro uchycení a windshield WS9 vhodný k venkovnímu natáčení při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Zajištěna je kompatibilita s aplikacemi Rode Reporter, Camera a dalším nahrávacím softwarem.

Tagy Rode Rode VideoMic Me-C

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY