Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Miniaturní bezdrátové mikrofony Rode Wireless GO II

Vývojáři australské značky Rode upgradovali univerzální kompaktní bezdrátový systém Wireless GO, určený především pro záznam mluveného slova v nadstandardní kvalitě, nicméně zařízení zvládne i nahrávání zpěvu, různých ruchů a dalších zvuků. Druhá generace nesoucí prosté označením Wireless GO II se může pochlubit novými funkcemi, širším dosahem signálu a v neposlední řadě plnou kompatibilitou s digitálními kamerami, fotoaparáty, smartphony, počítači apod.

Set, tvořený dvojicí malých transmitterů TX a dvoukanálovým receiverem RX, využívá přenos specifikace IV pracující na frekvenci 2.4 GHz a signál se 128-bitovým šifrováním poskytuje křišťálově čistý zvuk až do vzdálenosti 200 metrů při přímé viditelnosti obou komponent. Ty jsou optimalizovány pro provoz v exponovaných RF pásmech a vylepšena byla také stabilita přenosu.

Mikrofonní segment TX ve formě krabičky o rozměrech cca 44 x 45 x 18 mm a váze pouhých 30 g lze pomocí integrovaného klipu přichytit k oděvu a je zde i možnost připojení externího lavalierového mikrofonu, pro který je připravena minijacková TRS zdířka. Vysílač je osazen citlivým kondenzátorovým mikrofonem s celosměrovou charakteristikou, portem USB-C, funkcí Mute a prstencovým ovladačem hlasitosti.

Dvoukanálový přijímač RX s téměř shodnou velikostí i hmotností jako TX má vestavěný displej zobrazující kvalitu signálu aktivovaných kanálů a stav energie u všech tří zařízení. Port USB-C doplňuje rozhraní pro platformu iOS, hlavní audio výstup je řešen minijackem, své místo zde má i tříkrokové tlačítko zesílení rozšiřitelné na 10 stupňů a využít je možno režimů mono/stereo.

Frekvenční odezva činí 50 Hz až 20 kHz, maximální hodnota SPL je dána hranicí 100 dB a napájení obstarává Li-on baterie s výdrží až 7 hodin nepřetržitého provozu při plném nabití prostřednictvím USB portu (5V, 0.3A). Cena sady Rode Wireless GO II, podporující operační systémy macOS 10.11 / Windows 7 a vyšší, se pohybuje okolo 7800 Kč. Součástí kompletu je kromě dvou vysílačů a jednoho přijímače i trojice windshieldů, stejný počet napájecích USB-A/USB-C kabelů SC20, TRS audio šňůra SC5 a převozní pouzdro.

Tagy Rode Rode Wireless GO II

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY