Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mini zesilovač Joyo Bantamp FireBrand

Do celosvětové distribuce míří nejnovější zástupce malých kytarových zesilovačů řady Bantamp z produkce značky Joyo Audio. Novinka s označením FireBrand, kterou čínský výrobce poprvé představil na letošním veletrhu NAMM, cílí především na hráče razantnější stylů, čemuž odpovídá i pořádná porce zkreslení s agresivním zvukovým projevem blízkým moderně koncipovaným americkým high-gain aparátům.

Podobně jako ostatní modely ze série Bantamp využívá Firebrand hybridní konstrukci kombinující lampové a tranzistorové obvody, vstupní sekce je optimalizována pro použití předřazených pedálů a integrovaný modul bezdrátového Bluetooth umožňuje pohodlné připojení externího audio zdroje pro cvičení s hudebním podkladem.

Dvoukanálový JFET předzesilovač vybavený elektronkou 12AX7 doplňuje koncový Class-D stupeň poskytující max. výkon 20W, jednoduše řešené ovládání sestává z potenciometrů gainu, tónové clony, hlasitosti, přepínače kanálů Clean/OD a páčkových spínačů funkcí Bluetooth a Power.

Na zadní straně je umístěna výkyvná anténa pro Bluetooth, jackové zdířky send/return sériové efektové smyčky, sluchátkový stereo minijack s emulací boxu, výstup pro kabinet s impedancí 8 až 16 ohmů a konektor DC adapteru 18V/2.0A, jenž je součástí balení.

Joyo Bantamp FireBrand s rozměry 163 x 110 x 140 mm, hmotností 1.2 kg a celokovovým šasi v tzv. „lunchbox“ formátu může být platným pomocníkem při domácím cvičení nebo nahrávání a po připojení kabinetu osazeného reproduktory s vyšší citlivostí a celkovou impedancí 8 Ohm by měl zastat svou práci také v případě různých jam sessionů a menších koncertních akcí. Cena modelu se má pohybovat pod hranicí 3 900 Kč.

Tagy Joyo Joyo Bantamp FireBrand

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY