Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mikrofony a sluchátka Beyerdynamic řady Pro X

Také tradiční německá značka Beyerdynamic, známá výrobou špičkových studiových audio zařízení, se rozhodla zareagovat na podcastingový boom a uvedla na trh novou sérii Pro X, tvořenou dvěma mikrofony M-70 Pro X / M-90 Pro X a stejným počtem sluchátek typu DT 700 Pro X / DT 900 Pro X. Společnost označuje tuto edici jako „home of the creators“ (domov tvůrců), což nepřímo znamená, že modely jsou určeny také pro klasické studiové nahrávání, monitoring, streamování a příbuzné činnosti.

Dynamický XLR mikrofon M-70 Pro X pro tvůrce internetového obsahu nabízí kardioidní směrovou charakteristiku a frekvenční odezvu v rozmezí 25 Hz až 18 kHz. Kapsle je vnitřně fixována ve stabilní poloze, čímž jsou minimalizovány případné mechanické vibrace, a další interference tlumí integrovaná pěnová vrstva. Vývojáři optimalizovali zvuk primárně pro mluvené slovo, rozměry tubusu činí 185 x 52 mm.

Kondenzátorová kardioidní verze M-90 Pro X představuje flexibilní studiový mikrofon, schopný zastat svou práci při záznamu vokálů, akustických nástrojů, ambientu apod. Použita byla kapsle o průměru 34 mm poskytující hřejivý zvuk s minimálním šumem, frekvenční rozpětí je dáno mantinely 20 Hz – 20 kHz, maximální SPL dosahuje limitu 133 dB a samozřejmostí je fantomové napájení 20 – 52 V. Gradientní varianta má rozměry 197 x 52 mm a hmotnost necelých 300 g.

Uzavřená circumaurální sluchátka DT 700 Pro X se díky driverům Stellar.45 a impedanci 48 Ohm hodí pro nejrůznější aplikace a zmíněné nově koncipované měniče poskytnou hlasitou a přehlednou reprodukcibez jakéhokoli zkreslení, a to v kombinaci s téměř všemi přehrávacími zařízeními. „Sedmistovky“ zvládají odezvu v rozpětí 5 Hz až 10 kHz a  nominální SPL 100 dB. Sluchátka s náušníky potaženými aksamitem váží 350 g.

Obdobnými materiály, impedancí i dalšími technickými specifikacemi včetně driveů Stellar.45 disponuje také model DT 900 Pro X, lišící se především otevřenou konstrukcí a tím pádem i neznatelně nižší hmotností 345 g. DT 900 Pro X se může pochlubit prostornou transparentní charakteristikou a diferencovanou akustickou fázi pro přesnou lokalizaci. Díky daným vlastnostem jsou tato sluchátka dobrou volbou pro mixáž, mastering a kritický poslech.

Evropské ceny mikrofonu Beyerdynamic M-70 Pro X a sluchátek Beyerdynamic DT-700 Pro X / DT-900 Pro X byly nastaveny shodně okolo hranice 250 eur, mikrofon M-90 Pro X vyjde na cca 300 eur. K mikrofonům je dodáván shock mount, pop filtr, adapter 3/8“ – 5/8“ a nylonový převozní obal, který společně s TRS adapterem a dvojicí XLR a minijack kabelů najdeme také v balení sluchátek.

Tagy Beyerdynamic Beyerdynamic M-70 Pro X Beyerdynamic M-90 Pro X Beyerdynamic DT 700 Pro X Beyerdynamic DT 900 Pro X

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY