Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

MIDI systém ACPAD: budoucnost buskingu je tady

Myšlenka vyrobit praktický a lehce ovladatelný MIDI kontroler pro akustickou kytaru se zrodila v hlavě berlínského muzikanta Robina Sukrosoa, který s tímto nápadem oslovil inženýry jedné indické technické univerzity. Poté následovaly více než tři roky práce na několika prototypech, z nichž jeden byl představen na letošním veletrhu v Anaheimu. Koncem listopadu tým vývojářů představil první oficiální model s označením ACPAD, jenž v brzké době půjde do sériové výroby.

Bezdrátový MIDI kontroler ve formě tenké tvarované desky se jednoduše přichytí na korpus akustiky a je osazen 8 kruhovými pady, 5 presetovými tlačítky rozdělenými do bank A až E, takže do paměti lze uložit až 25 uživatelských presetů, nechybí 2 loopery a také dvojice slide senzorů pro modulování a intenzitu vybraného zvuku. Zařízení je možno připojit k počítači i přes USB a je kompatibilní se všemi DAW softwary. Pokud nechcete být limitováni zvukem akustické kytary a při hře byste využili také různé samply perkusí, synthů, basy, piana atd., tak je tu nový ACPAD.

Tagy jak na to busking

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY