Přejít k hlavnímu obsahu
Jednou z hvězd Metronome Prague je ZAZ. | Foto: archiv festivalu
Jednou z hvězd Metronome Prague je ZAZ. | Foto: archiv festivalu
redakce -

Metronome Prague startuje pozítří, je plný hvězd a má odvážný doprovodný program

Letošní 6. Metronome Prague má nakročeno k historicky nejúspěšnějšímu ročníku. Od 21. do 24. června obsadí areál Výstaviště Praha sedm scén, na kterých se vystřídá při 80 vystoupeních na 300 účinkujících – včetně velkých jmen zahraniční i domácí hudební scény, jako jsou Jamiroquai, ZAZ, Moderat, Aurora, M83, Editors, Tove Lo, J.I.D, White Lies, Kelvyn Colt, Frosti, Jana Kirschner, Zrní, Midi Lidi, Supercrooo, PSH a další. Organizátoři pracují s rozpočtem zhruba 100 milionů korun a očekávají návštěvnost 25 tisíc lidí, pro které do detailu vyladili servis, gastronomii, zázemí i doprovodné aktivity. A to včetně únikové hry přímo v areálu a foodtrucků plných specialit.

„Po čase nejlépe připravený ročník, který poběží tak, jak jsme si původně přáli. Do Prahy míří i někteří, kteří nebyli původně na programu. S Jamesem Harriesem vystoupí čerstvý držitel Grammy baskytarista Mark Haynes ze Snarky Puppy. Diváky překvapí vystoupení smyčcového Eve kvarteta... Jako první festival nabídneme návštěvníkům Metronome Prague dobře připravenou únikovou hru. V předvečer hlavních koncertů, ve středu 21. června zahájí festival David Koller s kapelou, z Polska za námi přijede ukrajinský dámský symfonický Queens Orchestra,” říká spoluorganizátor Metronome Prague David Gaydečka.

Metronome Prague bude nejen o skvělé hudbě. Šestý ročník zdobí atraktivní doprovodný program Metronome Fair, jehož letošním tématem je ODVAHA.Velkou novinkou jsou podcasty natáčené živě s publikem přímo z Metronome Prague, a to těmi nejznámějšími tvůrci a moderátory, jako je Čestmír Strakatý s Prostorem X, Pastoral Brothers, Dobrovský & Šídlo, My děti s odvahou aj.

Děti a teenageři jsou zváni do Pukec zóny, na taneční a výtvarné workshopy, do skateparku a pumptracku, fotokoutku, do divadla, na vyhlídkové kolo a nejrůznější další zábavy (glitters, tetovačky, počítačové i deskové hry aj.) Český olympijský výbor připravil Olympijskou zónu EDA s edukativním programem, který zajímavou formou představuje filozofii olympismu a olympijské hodnoty.

Pořadatelé Metronome Prague přichystali spolu s dalšími českými uměleckými institucemi mimořádné venkovní expozice. Nebudou chybět filmové produkce (PSH – Nekonečný příběh, WESTWOOD: Punk, Icon, Activist), výstavy, slam poetry,  aktuální debaty.Tématem diskusní zóny Opero Forum Pražská Plynárenská bude letos odvaha ke změně. Jednotlivé diskuse se zaměří na různé trendy, které hýbou dnešním světem. A jejich hosté budou hledat, jak se v nich vyznat a co pro nás znamenají. Informační chaos, psychické zdraví, generační propasti, energetická tranzice, kultura v době generativní AI či láska v době VR, to je malá ochutnávka toho, co se v Opero Forum bude diskutovat.

K dispozici bude 500 metrů barů a gastrostánků. V areálu budou možné bezhotovostní platby kartou, mobilním telefonem či hodinkami. Samozřejmostí už jsou vratné kelímky a ekologické nádobí. Všude budou dostupné keramické toalety s tekoucí vodou včetně teplé.

 „Občerstvení bude nově ve dvou zónách, aby bylo kapacitně výkonnější. Posílíme místa k sezení. Spolupracujeme s Plzeňským Prazdrojem, který představí nový koncept stanu a bude i zóna, kde bude možné si dát pivo do skla! Na řešení občerstvení jsme se spojili s pořadateli Harley days, takže propojíme to nejlepší z obou akcí,“ upřesňuje jeden z promotérů Metronome Prague Martin Voňka.

Metronome Prague

Kromě četných chillout zón nejen ve stínu Stromovky si návštěvníci odpočinou v Metronome lounge v Křižíkově pavilonu C, který nabídne i několik mimořádných uměleckých počinů – originální instalace, výstavy a k tomu milý bar a místa na sezení k odpočinku.  Ve Škoda Auto Chill Out zóně bude možné během relaxace v dobíjecích stanicích nabít mobilní telefony. 

Doprava a vstupenky

Automobily doporučují pořadatelé nechat na parkovištích mimo oblast centra Prahy a dopravit se na akci MHD. Doprava na festival bude možná tramvají, metrem, autobusem či pěšky. Tramvaje budou posíleny po celý den, noční spoje budou mít dvojnásobnou kapacitu. Záložní vozy pak budou připraveny pro případ potřeby ve vozovně u Výstaviště.

Vstupenky na Metronome Prague 2023 jsou stále v prodeji zde.

Tagy Metronome Prague

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY