Přejít k hlavnímu obsahu
Na programu letošního ročníku je i londýnský MC a raper Ghetts. | Foto: Metronome Prague
Na programu letošního ročníku je i londýnský MC a raper Ghetts. | Foto: Metronome Prague
redakce -

Festival Metronome Prague reflektuje i rapovou scénu, zahrají Ghetts, Ayrtn nebo Rohony

Metronome Prague, jehož line-up nabízí zvučná jména jako Raye, Michael Kiwanuka, The Blaze, Marc Rebillet, Meute, Milky Chance, Kosheen, Dadi Freyr nebo Allysha Joy, se zády neobrací ani k rapové scéně. Ve dnech 20. až 22. června na pražském Výstavišti zahraje hned několik důležitých jmen scény, o které je každým rokem stále více slyšet.

„Rap se za posledních pár let naprosto jednoznačně usídlil na předních příčkách světových, ale i domácích hitparád. Jsem velmi potěšen, že se stal také nedílnou součástí jednoho z největších festivalů u nás,“ říká Risto Sokolovski, sound engineer, producent, DJ a člen dramaturgické rady Metronome Prague 2024. 

Na letošním ročníku se tak objeví například James Cole & LIVE BAND. Veterán a stálice českého rapu, který jakožto součást dua SUPERCROOO přispěl k radikální proměně lokální scény. Z dalších domácích jmen pak dorazí Paulie Garand & LIVE BAND. Tento český rapper, producent a režisér, doposud vydal 9 sólových alb, jež se vyznačují osobitým stylem kombinujícím různorodou mozaiku nálad a atmosfér.

Annet X a Nobodylisten je novým přírůstkem na české rapové scéně. A stát za to bude i vystoupení rap metalového producenta a zpěváka jménem Redzed, který patří mezi nejposlouchanější umělce české alternativní scény. Chybět nebude ani raper Rohony nebo vycházející hvězda scény Meizyy

Na programu je i londýnský MC a raper Ghetts. Jeho debutový mixtape 2000 & Life je kritiky považován za ranou klasiku žánru grime a navždy ovlivnil podobu britské urban hudby. Od té doby Ghetts vydal 5 dalších mixtapů a 3 studiová alba. Jeho precizní rýmy, přesné frázování, promyšlený humor, sebevědomě upřímné a drzé texty jsou na britské hudební scéně klasikou. Z britské rapové scény na festivalu vystoupí také mladý, ale už velmi úspěšný Ayrtn nebo Rushy.

Na Metronome Prague letos zavítá i německý raper Albi X, který ve svých textech využívá fúzi lingalštiny, francouzštiny a angličtiny, snaží se motivovat mladé lidi, kteří se potýkají se složitými životními událostmi a šířit pozitivní pohled na svět. Fanoušci rapu se mohou těšit i na jihokorejské hudební uskupení Balming Tiger nebo na irského rapera Kojaque, který se ve své tvorbě věnuje nejen tématům deprese, zlomeného srdce, smutku a lásky, ale také například irské krizi bydlení nebo identitě imigrantů.

V Rap Clubu vystoupí také jeden z nejúspěšnějších českých drumandbassových producentů a DJů jménem Rido nebo DJ Kewu, jehož sety zahrnují grime, rap a brazilský baile funk. 

Metronome Prague 2024 uveřejnil kompletní line up. Za zmínku kromě výše uvedených jmen určitě stojí také plánovaná oslava narozenin Michaela Kocába, vystoupení české vycházející hvězdy Sofiana MedjMedj s přáteli nebo koncert domácí indie-popové skupiny Lake Malawi.

Více o festivalu naleznete zde. Vstupenky na Metronome Prague 2024 najdete v prodeji na www.metronome.cz.  

Tagy Metronome Prague

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY