Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 26.10.2015 - 00:01

Metalové mašiny Washburn Solar 16FRC, 17ETC a 180C

Jen pár dnů po premiéře véčkovém modelu kytaristy Oly Englunda představuje firma Washburn hned trojici nových signatur tohoto švédského metalového mága. Na rozdíl od předchozí novinky je design šesti, sedmi a osmistrunných Washburnů PX-Solar 16FRC, 17ETC a 180C inspirován superstraty řady Ibanez RG a RGD s typickými ostrými konturami těla a protáhlými rohy.

Všechny tři verze mají olšový korpus, javorový krk a ebenový hmatník s 24 jumbo pražci. Kytary jsou osazeny dvěma humbuckery Seymour Duncan Solar doplněnými potenciometry volume a tone lehce zapuštěnými do korpusu a pětipolohovým nožovým přepínačem, jenž kromě klasické kombinace humbuckerů umožňuje také rozepínání cívek.

Šestistrunný Washburn PX-Solar 16FRC je vybaven vibratem Floyd Rose 1000 s modifikovaným mosazným blokem pro zvýšení sustainu a posílení rezonance a tlumiči pružin. Nechybí zámky na nultém pražci a ladicími strojky jsou typu Grover Exclusive s převodem 18:1. Sedmistrunný model PX-Solar 17ETC disponuje masivní, pohodlně nastavitelnou kobylkou EverTune a zamykatelnými strojky a osmičková varianta PX-Solar 180C s prodlouženou menzurou 27 palců má pevnou kobylku Washburn s ukotvením strun na zadní straně těla.

Nástroje budou nabízeny výhradně v černém matném laku Carbon Black a hardwarem v černém chromu. Cena verze s Floyd Rosem by se měla pohybovat okolo 1 100 Euro, za sedmistrunný 17ETC s mechanikou EverTune zaplatíte cca 1 400 Euro a osmičkový Solar 180C vyjde přibližně na 1 000 Euro.

Kromě této trojice kytar chystá Washburn také první model Solaru s korpusem z bahenního jasanu v transparentním modrém laku a mechanikou Hipshot a také SOLAR 16ETC vybavený kobylkou EverTune a kompenzačním systémem Buzz Feiten, který najdeme u většiny vyšších řad série PX-Solar.

Tagy Washburn
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY