Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Metallica se symfoňákem po dvaceti letech, jediný den v českých kinech

Hráli pro stovky tisíc lidí v Rusku i tučňáky na Antarktidě. Přesto patrně nejepičtějším momentem v kariéře legendární Metalliky je spolupráce se San Francisco Symphony a společné album S&M v roce 1999. Oslavit výročí tohoto unikátního alba se kapela rozhodla další spoluprací a filmem, který se 9. října chystá do českých kin.

Metalová ikona se po 20 letech sešla na jednom pódiu se symfonickým orchestrem z domovského San Franciska a svým největším hitům dala opět orchestrální podobu. Záznam jedinečného koncertu ve filmu Metallica & San Francisco Symphony: S&M2 stojí za to vidět.

Na koncertě v nedávno otevřené hale Chase Center zazněly všechny hity tak, jak je pro filharmonii upravil Michael Kamen. Nově se ale hrály i písně z pozdějších alb St. Anger, Death Magnetic a Hardwired…to Self-Destruct, které pro orchestr rozepsal Bruce Coughlin. Na vlastní provedení pak dohlédl dirigent Michael Tilson Thomas. Část představení vedl, čímž zahájil svou poslední sezónu jako hudební ředitel sanfranciského souboru.

Více informací o hraní filmu 9. října celkem v 51 kinech najdete na webu Aerofilms.cz.

Tagy hudební film Metallica

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY