Přejít k hlavnímu obsahu
Metallica v Nimes, foto: BEVERLY MATOUS DISTRIBUTION
Metallica v Nimes, foto: BEVERLY MATOUS DISTRIBUTION
redakce - Út, 22.01.2019 - 09:00

Metallica na jednu a tisíc nocí, unikátní koncert z Nimes v kinech

I za bílého dne a bez lidí sálá z architektonického monumentu v Nimes genius loci. Což teprve večer, kdy tmu prořezává palba světel a ohňů, kdy řvoucí dav chlapů a holek vyvolává jména novodobých gladiátorů. Hetfield, Hammett, Trujillo a Ulrich vstoupili do arény za tónů filmové hudby Ennia Morriconeho. Zážitek pro všechny fanoušky legendární skupiny Metallica umožní ve čtvrtek 7. února stovka českých kin. Prožijete s nimi jednu noc a dalších tisíc se vám o tom bude zdát.

V mystickém prostředí starořímské arény toho červencového večera roku 2009 zazněly prověřené metalové skladby. Zážitek je jejich koncert na jakémkoli místě, ovšem tohle vystoupení ve Francii je už jen pro magickou atmosféru místa dění jedním z nejunikátnějších. Že z tak výjimečného prostředí pořídí Metallica záznam, byl tedy logický počin.

Už z výběru odehraných písní ve snímku Metallica: Francie na jednu noc lze soudit, že muzikanti vystavěli koncertní milník. Tehdejší aktuální albovou novinku Death Magnetic zastupují jen čtyři skladby. Turisté, kteří do nimské Arény přicházejí, vnímají architekturu a historii starou dva tisíce let. Vstoupí-li sem fanoušek heavy metalu, napadne ho: „Škoda, že jsem tady nemohl prožít koncert Metallicy." Dopřejte si alespoň záznam, který stojí za zhlédnutí. Ostatně na ČSFD.cz má hodnocení krásných 93 %.

Přehled všech kin, která koncert uvedou, najdete zde: www.metallicavkinech.cz Předpremiéra v pražském kině Lucerna proběhne už v neděli 3. února.

Tagy hudební film Metallica
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY