Přejít k hlavnímu obsahu
Chcete na hudebním trhu uspět? Vzdělávejte se. | Vizuál: SoundCzech
Chcete na hudebním trhu uspět? Vzdělávejte se. | Vizuál: SoundCzech
redakce -

Mentoring SoundCzechu: konzultace booking, promo i konkrétní trhy

Oblíbený program hudební exportní kanceláře SoundCzech Mentoring oznámil své čtvrté kolo. Opět je otevřen všem hudebním umělcům, kteří se chtějí ve svém oboru posunout, nechat si poradit se svými projekty nebo se potřebují adaptovat na výzvy, které například přináší digitální distribuce hudby. Ke konzultacím budou opět připraveni profesionálové z různých oborů. Přihlášky je možné podávat do 1. července 2023.

„Konzultace s profesionály vždy probíhají na základě tématu specifikovaného v přihlášce a skládají se vždy ze dvou setkání s mentorem o délce minimálně šedesáti minut. Na těchto konzultacích dostanou přihlášení zpětnou vazbu a také konkrétní podněty, jak s daným problémem naložit dále,“ vysvětluje za SoundCzech Radek Pavlovič s tím, že výběr témat a umělce přizvaného k mentoringu je plně v režii mentora.

Ke konzultacím je připraveno osm domácích i zahraničních mentorů v oblastech bookingu, klubové a festivalové dramaturgie, PR, sociálních sítí i zacílení na konkrétní zahraniční trhy. Termín konzultací i jejich forma (osobní setkání), online, telefonicky, zůstává na dohodě obou stran.

Účast ve čtvrté edici programu Mentoring přislíbili například Steve Farris, který působí v hudebním průmyslu už tři dekády, přičemž většinu této doby strávil na různých pozicích ve vydavatelstvích, se zaměří na oblast digitální propagace a strategie. Budapešťský manažer a booker na volné noze Mark Bóna nabídne konzultaci v oblasti přípravy bookingu živých vystoupení a Koen Ter Heegde, nezávislý promotér a manažer labelu se pro změnu soustředí na specifika evropského trhu a Balkánu.

I Matwe Kaščák z bratislavského centra Nová Cvernovka se podělí i svůj pohled na booking, ale nabídne i své zkušenosti z oblasti klubové a festivalové dramaturgie. Tim Joppien se z hlediska budování komunit zaměří na berlínský hudební trh a o své zkušenosti mezinárodního PR, bookingu a marketingu se podělí Veronika Douglas z české odnože vydavatelství Universal. Propojení hudby s oblastí audiovize je tématem Alexandra Smutného, mimo jiné člověka stojícího v čele produkční společnosti Soundsgate a zakladatele hudební školy Music Academy Prague. Sestavu letošních mentorů uzavírá specialista na sociální sítě Jan Vondryska, který například spravuje kampaně festivalu Mighty Sounds.

Přihlášky i s nastíněným tématem, které budou chtít zájemci konzultovat lze do 1. července 2023 podávat ZDE. Další informace k projektu Mentoring IV a dalším výzvám exportní kanceláře SoundCzech najdete na této stránce. A mimochodem, naplánovat si můžete účast i na inspirativní podzimní konferenci ReConnect.

ReConnect 2023

Tagy SoundCzech mentoring

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY