Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Masterclass Dennise DeSantise: strategie pro hudební producenty

Jak dělat ta správná kreativní rozhodnutí při přemíře možností, které nám současné prostředky nabízí? Jak se skládáním vůbec začít? Jak hudební nápady rozvinout a skladbu dotáhnout do vytouženého cíle? Těmto a mnoha dalším otázkám hudební tvorby se bude 10. června od 20 hodin v pražské MeetFactory DeSantis věnovat skladatel, sound designer a hudebník Dennis DeSantis.

Tento chlapík, v současnosti působící jako vedoucí oddělení dokumentace Abletonu, se proslavil zejména úspěšnou knihou Making Music: 74 Creative Strategies for Electronic Music Producers. A právě tento bestseller, rozebraný během dvaceti minut, poslouží jako základ pro jeho přednášku, která proběhne v rámci vzdělávacích aktivit projektu SHAPE a je pro všechny zájemce zdarma.

‪V současné době, která poskytuje elektronickým hudebníkům téměř nevyčerpatelné technické možnosti, se Dennis DeSantis naopak zaměřuje na často přehlížené myšlenkové a emocionální procesy v pozadí hudební tvorby. Nabízí soubor konkrétních rad, tipů a postupů, které hudebníkům pomohou překonat tvůrčí bloky a věnovat se samotnému vytváření hudby.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ ‬‬‬‬

„Dělat hudbu není snadné. Ze své praxe vím, že místo technických problému se většina producentů potýká s otázkami týkajícími se právě samotného kreativního procesu tvorby hudby. A jsou to především otázky, které se mohou zdát triviální: Jak se skládáním vůbec začít, kde čerpat inspiraci a jak zhmotnit zvuk, který slyšíme v naší hlavě?“ dodává DeSantis. A my doporučujeme.

‬Více informací o akci seženete na webu www.meetfactory.cz.

Tagy ableton MeetFactory Dennis DeSantis SHAPE

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY