Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Master Builder Carlos Lopez opouští Fender Custom Shop

Po Johnu Cruzovi je Carlos Lopez další špičkový stavitel kytar, který opouští tým Fender Custom Shopu. Na Instagramu kytarář svým fanouškům oznámil, že v oboru hodlá zůstat i nadále, takže je více než pravděpodobné, že kytaroví fajnšmekři se budou moci brzy seznámit s novými modely z Lopezovy vlastní dílny. Během svého působení v Custom Shopu se Lopez podílel na výrobě zakázkových kousků pro Erica Claptona, Kennyho Waynea Shepherda, Jeffa Becka, Robbieho Robertsona nebo Robina Trowera, a v poslední době se věnoval i výrobě speciálů založených na méně obvyklých nástrojích Fenderu, jako jsou verze Electric XII nebo Marauder.

Lopez na instagramovém účtu zveřejnil fotku svého patrně posledního nástroje, který pro Fender vyrobil, a přiložil následující komentář: „Můj poslední valčík. Děkuji všem za podporu v průběhu let. Rozhodl jsem se pokračovat v této cestě na vlastní pěst. Nevím, jak to dopadne, ale jsem optimista a do budoucnosti vkročím s otevřenou náručí. Děkuji všem, kteří mě po celá ta léta, přesněji 16 let, podporovali. Je mi pokorou a ctí, že jsem měl možnost pracovat pro největšího výrobce kytar na světě.“

Lopez započal svou kariéru studiem na hollywoodském Musician's Institute, kde si vybral program Guitar Craft, který absolvoval  v roce 2006, a brzy poté ho zaměstnala společnost Fender. Po jedenácti letech praxe u Fenderu se stal učněm zkušeného Todda Krausea (1981 – 1991: Jackson/Charvel, 1991 – dosud: Fender) z firemního Custom Shopu a v roce 2019 získal prestižní titul Master Builder.

Tagy Fender Fender Master Builder Carlos Lopez Fender Custom Shop

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY