Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 02.11.2022 - 00:01

Martin Rich Robinson Custom Signature Edition D-28

Martin letos posílil podpisovou kolekci kytar o model Rich Robinson Custom Signature Edition D-28 postavený pro člena kapely Black Crowes. Nástrojem, jenž posloužil jako inspirace, je letitá akustika D-28 z roku 1954, kterou Robinsonův otec v padesátých a šedesátých letech používal při koncertech se skupinou Hillbilly Highway nebo ve své folkové kapele The Appalachians, včetně vystoupení ve slavné Grand Ole Opry, nashvillské Mekce amerického country.

Zadní deska a luby těla jsou vyrobeny z východoindického palisandru, dodávajícího výslednému zvuku hřejivý charakter s čitelnými basy, pro horní ozvučnici byl vybrán smrk sitka a korpus je stejně jako u originálu zpevněn dozadu posunutou neřezanou smrkovou výztuhou X, poskytující vyváženější a hlasitější projekci. Hrany těla chrání lemovky v odstínu Antique White a nechybí želvovinový pickguard

Mahagonový krk, připevněný klasickým spojem typu dovetail, dostal přesně okopírovaný profil 1954 Rich Robinson Barrel and Heel a nese hmatník z ebenu o radiusu 16 palců, osazený dvacítkou středně silných dobových pražců, pozičními značkami z pravé perleti a kostěným nultým pražcem širokým 43 mm. Menzura činí 25.4 palců.

Struny jsou pomocí kostěných kolíčků ukotveny v lehce modifikované ebenové kobylce Modern Belly s kompenzovaným sedlem (celkové rozpětí strun 54 mm) a ladění zajišťují celokovové vintage mechaniky s malými rondely a niklovaným patinovaným povrchem, montované do hlavice potažené plátem palisandru.

Martin Rich Robinson Custom Signature Edition D-28 v transparentním laku s decentní relic úpravou Natural Aged je na americkém trhu dostupný za oficiální cenu atakující hranici 7000 dolarů. Součástí dodávky je samozřejmě kvalitní pevné pouzdro a certifikace.

Tagy C.F. Martin Martin Rich Robinson Custom Signature Edition D-28

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY