Přejít k hlavnímu obsahu
Stanley -

Mapex Armory 4650: klenot k vaší soupravě

Mapex jsou na trhu s bicími nástroji již osvědčenou stálicí. Bubínky řady Armory 4650 jsou určeny zejména poloprofesionálním hráčům, ale svojí kvalitou a zvukem za dražšími modely příliš nezaostávájí.

Jak to vypadá?

Série Armory 4650 se vyrábí v sedmi různých povrchových úpravách, které barevně odpovídají bicím soupravám stejné řady a které jsou standardně dodávány s ocelovými bubínky "Tomahawk". Nyní si tedy k těmto soupravám můžete pořídit i bubínek javorový a co víc v barvě odpovídající vaší soupravě. Už jen tento fakt činí bubínek dostatečně zajímavým. Bubínky v barevné variantě Magma Red, Transparent Black a Mantis Green jsou stejně jako soupravy osazeny černěným hardwarem, varianty Cordovan Red, Transparent Walnut, Artic White a Photon Blue jsou osazeny hardwarem chromovaným. Posledně jmenovanou barevnou variantu jsem měl možnost otestovat.

Korpus bubínku je vyroben z šesti vrstev javoru o celkové síle 5,1 mm a rozměrech 14 x 6,5". Hrany bubínku jsou vybroušeny v úhlu 45°. Profesionální třikrát ohýbané ráfky Power Hoops o síle 2,3 mm, doplňuje napínací mechanismus struníku Piston Vertical Throw-Off a mušle typu Tube Lugs, kterých na každé straně napočítáme rovných deset. Bubínek je továrně osazen pískovanými blánami Remo USA Ambassador. Zpracování je na vynikající úrovni, osobně jsem na testovaném kusu nenašel vůbec nic k vytknutí.


Jak to hraje?

Bubínek mě hned zkraje překvapil svou velkou hlasitostí a razancí, která je ve zvuku přítomná i bez použití rim-shotu. Javorový korpus dává bubínku plný, hutný a teplý zvuk s příjemným dozvukem. Díky vynikající reakci na výšku ladění a dynamiku hry lze z bubínku dostat širokou škálu, od příjemně měkkého jazzového zvuku, přes klasické rychlé a suché funkové "tečky" až po sytou rockovou "prdu". Rim-shot je díky kvalitním ohýbaným ráfkům velmi živý, hlasitý a přiměřeně "jedovatý".

Struník reaguje rovněž velmi dobře, citlivě a ozývá se i při velmi jemné hře. Jediné co mu nesvědčí je přílišné přepínání, které je sice díky hloubce bubínku do určité míry potřebné pro ten pravý rockový zvuk, ale je třeba znát právě onu míru. Pokud budete ladit bubínek i struník s citem, objevíte jistě stejně jako já spoustu použitelných barev, které se velmi dobře dají sladit se zbytkem soupravy. Bubínek pak vaši soupravu patřičně rozsvítí a díky jeho hlasitosti budou slyšet i nejjemnější nuance vaší hry.

Závěr

Velice dobře zpracovaný, zvukově variabilní a frekvenčně vyrovnaný bubínek, který obstojí ve většině stylů. Ať již jste vlastníky soupravy Mapex Armory či ne, tenhle bubínek rozhodně stojí za pozornost a najde uplatnění všude tam, kde je požadována nejen výborná kvalita zvuku, ale i pečlivé zpracování, kvalitní hardware a v neposlední řadě atraktivní design. Mapex Armory 4650 vám tohle vše navíc nabízí za příznivou cenu, těsně pod hranicí šesti tisíc korun.

Tagy Mapex Mapex Armory 4650

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Stanley
Mé muzikantské motto: "Když se ti něco nelíbí, tak to nehraj. Ale nejdřív se to pořádně nauč..."
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY