Přejít k hlavnímu obsahu
Společně s VIZO tvoříme netradiční moderní rap. | Foto: archiv CONN1e
Společně s VIZO tvoříme netradiční moderní rap. | Foto: archiv CONN1e
CONN1e -

Mám dvě rocková kytarová sóla v rapovém beatu. Nechci jet podle trendů a pravidel

Když jsem šel před 3 lety na koncert Machine Gun Kelly do Fora Karlín, vzal jsem si s sebou transparent s vlastně dost sebevědomým nápisem, že track Alpha Omega zarapuju lépe než slavný rapper. Stalo se téměř nemožné, MGK mě vytáhl k sobě na pódium a dal mi prostor. Bylo to neuvěřitelné, Colson si myslel, že zvládnu jednu sloku, pak jsem se ale ocitl v transu, kdy byla celá aréna naprosto tichá a obrovským publikem jen rezonoval můj hlas. Dodnes tomu sám nejsem schopen uvěřit. Došlo mi tehdy, že na to mám a že to má smysl.

K hudbě jsem měl vždy vášnivý vztah, ale rap jsem tenkrát poslouchal třeba teprve třetím rokem. Písničku Alpha Omega jsem na odbití půlnoční hodiny tradičně rapoval na Silvestra pro kamarády. V roce 2019 jsem defakto znal půlku Colsonových releasů nazpaměť. Nicméně brány do světa hudby se mi otevřely v momentě, kdy se mi ozvali kluci z VIZO. Dodnes si pamatuji náš první meeting ve studiu u Miloše Rábla, který mě podporoval od samého začátku a s kluky z VIZO nás propojil. Od té doby táhneme za jeden provaz a tvoříme netradiční moderní rap!

Nyní tedy pracuji na své vlastní tvorbě, spojil jsem se s producenty, kteří sice nejsou zatím tolik známí, ale dělají svoji práci poctivě a baví mě jejich přístup, originální zvuk a hlavně stejný pohled na věc. Chtěl jsem, aby moje songy nezněly jako tradiční hip-hopové beaty, ale aby v tom byla cítit spíš skladba, živé nástroje a melodie. Líbí se mi taky, že jsou kluci otevření spolupráci s jinými producenty a muzikanty, nehrajou na sebe.

Nyní je na světě první singl s názvem Metaphor, který vystihuje hrozně moc mně blízkých záležitostí od pocitu nejistoty po naprosté sebevědomí. V písničce se také pasivně obracím na politické projevy od počátku pandemie. Schválně, kdo uhodne koho tím myslím.

S prvotním nápadem beatu a akordového postupu přišel můj kamarád z koleje Currybombb, pak si song nějakou dobu ňuchňalo VIZO, nahráli kytary s Martinem Burešem, který vystupuje třeba s Martinem Harichem nebo Chili Ta Thuy, a donutili ho vypotit rocková sóla. Líbilo se nám to trochu nečekané spojení s rapem. Že dáme do rapového tracku dvě kytarová sóla v roce 2022? Proč ne, když to zní dobře. Kluci pak přepracovali původní basovou linku a přidali spousty synthů, detailů a efektů. Původně jsem také neměl v plánu mít zpívaný refrén, ale když jsem klukům zabroukal melodii, hned jsem stál před mikrofonem a musel jsem to nahrát, jinak by mě nepustili ze studia :) V tomhle chci zůstat otevřený, nesnažíme se hudbu dělat podle trendů a pravidel. Do produkce songu pak ještě zasáhl svým nezaujatým pohledem producent Skinni Houdini, který ještě víc oživil beat a přidal parádní efekty.

Sluší se dodat, že mix obstaral Fanda Brych ve svém Beak Studiu a master Lukáš Turza ze Snap Mastering. Focení proběhlo v domovském studiu kluků z VIZO v prostoru Gabriel Loci pod taktovkou Silvie Kořenkové.

Společně s VIZO

Mám strašnou radost, že si můj první singl Metaphor odbyl premiéru na vlnách rádia Fajn Fresh, poslechnout si ho teď můžete všech digitálních platformách: https://lnk.to/CONN1e_Metaphor.

No a jaké mám další plány? V červnu kluci naložili kameramana Kernyho a vyrazili za mnou na otočku natočit klip ke druhému singlu do Holandska, kde aktuálně žiji a studuji. Vyjde to po prázdninách. Do konce roku chceme připravit tolik songů, abych tady v Holandsku mohl vystupovat živě. Asi bych začal v suterénu našich vysokoškolských kolejí v Leeuwardenu, tam to jede neskutečně.

A co vlastně znamená CONN1e? Převzetí holčičího jména Connie má pro mne hluboký význam. Connie ztělesňuje pocit podpory, radosti a sebejistoty. Na denním pořádku si navzájem zachraňujeme život, stejně jako mi ho tenkrát zachránila ona. Connie je unikum, ale nachází se v každým z nás… Jméno jsem posmrtně převzal v roce 2016, kdy jsem si slíbil, že v tomto životě mám jeden cíl. Aby jméno Connie něco znamenalo pro každého z nás.

A jak jste svůj první song udělali vy? Podělte se s námi a napište na redakce@frontman.cz.

Tagy komunita VIZO CONN1e

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

CONN1e
Vlastním jménem Matyáš Hronek. V roce 2019 jsem si vyzkoušel, jaké to je stát na jednom pódiu s Machine Gun Kellym, nyní se vydávám na vlastní sólovou dráhu. Instagram:…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY