Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Maidenovský hit Run to the Hills hraný na nylonku

Megahit Run to the Hills z alba The Number of the Beast (1982) britské metalové legendy Iron Maiden má za více než 30 let na svém kontě nespočet různých cover verzí. K těm méně tradičním, ale o to více originálnějším patří zpracování v podání holandského kytaristy Thomase Zwijsena, který tento song zahrál na klasickou kytaru Ortega s nylonovými strunami a do aranžmá zapojil kromě kytarových partů také pasáže ostatních členů kapely včetně vokální linky Bruce Dickinsona.

Zwijsen už vydal řadu nahrávek s akustickými úpravami známých metalových skladeb a kromě toho spolupracoval také s bývalým zpěvákem Iron Maiden Blazem Baylem nebo kytaristou Kiss Brucem Kulickem. Cover Run to the Hill je součástí alba Nylon Metal II, kde vedle pěti songů Iron Maiden najdeme Jump od Van Halen, sabbathovskou Heaven & Hell nebo popový „osmdesátkový" šlágr Take On Me norských A-ha.

Tagy Iron Maiden Run to the Hills

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY