Přejít k hlavnímu obsahu
Aid Kid -

Lyra-8: recenze na revoluční synťák od Somy

Těžká plechová krabice, knoby jak ze sovětské vesmírné lodi a jedinečný zvuk. Zrecenzoval jsem jedinečný ruský synťák Lyra-8 od firmy Soma.

Lyra-8 není tradiční synťák, její architektura nepřipomíná žádný známý syntezátor. Designem je nejblíž starým analogovým elektronickým varhanům. Principy obsažené v této krabičce připomínají fungování živých organismů, konkrétně nervových systémů. Je nelineární a hodně pracuje s náhodou. Jedná se o komplexní nástroj, včetně „neduhů“ spojených spíše s houslemi nebo kytarou. Lyru se totiž musíte naučit naladit a musíte na nic taky cvičit.

Projděte společně se mnou v obsáhlejší recenzi celou architekturu a design tohoto živého nástroje. Dozvíte se, proč se vám podaří z Lyry vytáhnout jedinečné zvuky, které nenapodobí nikdo jiný (a to často včetně vás), nebo proč je tato krabička jasná volba pro ty, kdo chtějí hrát harsh noise.

Tagy Videorecenze Lyra-8 Soma Syntezátory

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Aid Kid
Muzikant, producent a DJ Ondra Mikula. V současné době působím v kapelách Kittchen a Zvíře jménem Podzim a v audiovizuálních kolektivech Lunchmeat a Black Division. Věn…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY