Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Luxusní pouzdra Rockbag z buvolí kůže

Je téměř samozřejmostí, že pokud si kupujete nový nástroj, tak uvažujete i o vhodném pouzdru, které by vaši mnohdy poměrně drahou investici bezpečně ochránilo. V oblíbeném segmentu lehkých a pohodlných polstrovaných obalů se na trhu objevila novinka pro náročnější zákazníky od renomované značky Rockbag, která přichází s luxusní sérií polstrovaných pouzder ručně šitých z pravé kůže.

Prémiová modelová řada nabízí maximálně odolná a trvanlivá kožená pouzdra na elektrické a akustické kytary, baskytary, lubovky nebo banja. Obaly jsou složeny ze šesti vrstev - pro vnější vrstvu byla použita výběrová kůže z vodního buvola indického, pod jí je vložen 2 mm plát z materiálu EVA, následuje 5 mm polyetylenové pěny, 1.5 mm silná plastová deska, další tentokrát 15 mm vrstva pěny a vnitřní plochu tvoří sametová pěna o tloušťce 5 mm.

Pouzdra jsou vybavena pěticí vnějších kapes - jedna je umístěna u hlavice nástroje, na spodní části najdeme dvě velké a dvě menší kapsy a na poslední z nich je vytlačeno logo Rockbag s nápisem "Handmade Genuine Leather Bags", ale dostupné by měly být i varianty pro značky Warwick a Framus. Kapsy i hlavní úložný prostor s podložkou pro upevnění krku zabraňující pohybu nástroje mají kvalitní zipy YKK a veškeré spoje jsou šity vodě odolnými švy.

Dvojice rukojetí se spínací objímkou je doplněna bočním úchytem, které jsou stejně jako bavlněné popruhy s polstrováním a protiskluzovou úpravou, spodní bezpečnostní patka a horní úchyt pro zavěšení, připojena k pouzdru šitím a kovovým nýtováním v kombinaci s chromovanými ocelovými sponami.

Špičková kožená pouzdra Rockbag z edice Handmade Genuine Leather představují v daném segmentu vlajkovou loď této značky a ceny za modely určené pro el. kytary klasických tvarů (Strat, Tele, Les Paul, SG atd.) se pohybují okolo 350 Euro, basová verze vyjde na cca 400 Euro a cena pouzdra pro akustiku byla nastavena na necelých 450 Euro. Kromě toho Rockbag nabízí v této edici také pouzdra pro akustickou basu, klasickou kytaru, jumbo, el. kytaru ve tvaru Flying V atd.

Tagy warwick bespeco

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY