Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Looper + bicí automat Joyo R-06 O.M.B

Po nadílce pěti zkreslovacích pedálů zařazuje značka Joyo Audio do nabídky nové efektové série Revolution další přírůstek, kterým je tentokrát model s označením R-06 O.M.B, kombinující vlastnosti looperu a bicího automatu. Obě sekce lze samozřejmě použít také současně a smyčkovač se v tomto režimu automaticky přizpůsobí tempu rytmického patternu.

Přehledně koncipované ovládání sestává ze samostatných hlasitostí looperu a automatu vybaveného dvojicí rotačních přepínačů Genre a Bar. První z nich slouží pro volbu stylů rozdělených do presetů Pop, Rock, Blues, Metal, Funk, Jazz, Latin, zatímco druhým spínačem můžeme u každého žánru vybírat ze 7 typů rytmických patternů.

Kromě toho je zde tlačítko Tap nastavující rychlost tempa a malý páčkový switch se třemi základními režimy Looper - Drum - Looper+Drum. Na datové paměti se skutečně nešetřilo, úložiště smyčkovače pojme až 40 minut záznamu, počet nahraných vrstev není nijak omezen a aktivaci funkcí (rec, undo, redo atd.) obstarává nášlapný footswitch.

Krabička s proudovým odběrem cca 100 mA je napájena výhradně 9V adapterem a signalizační dioda zasazená do tlačítka Tap je doplněna dvěma ambientními ledkovými pásy umístěnými na čelní a zadní straně šasi. Jejich režim navázaný na hlavní přepínač je nastavitelný ve třech krocích (Sync, Always, Off) pomocí posuvného spínače na dně efektu.

Looper + bicí automat Joyo R-06 O.M.B (One Man Band) s automatickou synchronizací by se měl v evropských obchodech představit pravděpodobně v průběhu ledna nebo února. Oficiální cena novinky s rozměry 109 x 67 x 48 mm a hmotností 248 g byla nastavena pod hranicí 90 eur, což vzhledem k možnostem tohoto efektu není přehnaná částka.

Tagy Joyo Joyo R-06 O.M.B

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY