Přejít k hlavnímu obsahu
Longital, foto: Lousy Auber
Longital, foto: Lousy Auber
ahmed - Út, 27.09.2016 - 15:49

Longital mají enviromentální video o cestě za svobodou

Taky myslíte, že v některých případech je lepší nedělat nic? Ve vztahu ke slovenským lesům tento názor sdílí bratislavští Longital. Minulý týden představili video ke skladbě Na horu a dolu, která se v různých verzích objevila hned na třech jejich deskách.

Videoklip se natáčel se ve Vysokých Tatrách a jeho autorem je Jakub Majerčiak, který ho připravoval ve spolupráci s týmem filmařů, výtvarníků a maskérů ze studia Redpoint. Masky vlků si navlékli tanečníci Michal Heriban, Viktória Bigošová a Radoslav Piovarči. "Po prvom pozretí klipu sme boli úplne hotoví. Chvíľu som aj rozmýšľal, či by si zábery vyrážajúce dych nezaslúžili skôr orchestrálnejšiu verziu skladby, ale všetci ma ubezpečovali, že takto je to správne," říká kytarista a zpěvák kapely Dano Salontay.

Cílem tohoto videa, natočeného ve spolupráci s iniciativou Všetko pre nič, je mj. důslednější ochrana slovenských lesů. "Vlčím klipom Na horu a dolu a aj samotným albumom Divoko by sme chceli podporiť iniciatívu, ktorej víziou je dostať 5 % slovenského územia pod vlastnú kontrolu tak, aby bolo chránené pred výrubmi, výstavbami ciest a inými zásahmi. Jednoducho, aby sa s ním nerobilo nič. Aby si príroda samotná bez človeka riadila svoje procesy a aby sme zbytočne nezasahovali do toho, čomu vlastne vôbec nerozumieme," vysvětluje zpěvačka a baskytaristka Shina. Skvělá práce!

Tagy Longital
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu Beseda u Bigbítu, na Xplaylistu nebo dříve Freemusic a u labelu X Production.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY