Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Line 6 HX Stomp XL s osmi footswitchi

Malé a zároveň výkonné multiefekty jsou v kurzu, což potvrzují prodejní čísla modelu Line 6 HX Stomp i novější konkurenční verze Boss GT-1000CORE. Ale daní za minimalizované rozměry těchto procesorů, které se vejdou do většiny kytarových futrálů, je limitovaný počet footswitchů, takže především v pódiových podmínkách může být pro některé hráče obsluha takto koncipovaného pedálu trochu složitější. Daný problém se firma Line 6 rozhodla vyřešit inovovanou variantou HX Stomp XL ve stále dostatečně kompaktním formátu s více nášlapnými spínači.

Srdce jednotky představuje podobně jako u vlajkové lodi Helix špičkový DSP čip SHARC, díky nejnovějšímu firmwaru nabízí preamp/multiefekt současné zapojení až osmi efektových bloků z celkem 226 položek včetně nedávno aktualizovaných polyfonních zvuků Pitch-Shiftingu, nebo využití šesti efektů plus modelingu některého z 86 aparátů a simulace boxu. Ovládací prvky i barevný displej jsou identické jako u menšího provedení.

Banka kabinetových IR impulsů je připravena také pro upload vzorků třetích stran, nechybí podpora externích pedálů nebo integrovaná zvuková karta zjednodušující přímé nahrávání do počítače. Původní trojice footswitchů HX Stompu se rozrostla na osm kapacitních latch / momentary (true bypass / DSP bypass) spínačů s barevnými prstenci, z nichž dva jsou vyhrazeny pro pohyb v bankách, čtyři přepínače (ABCD) volí presety nebo snapshoty, integrován je switch Mode, tlačítko tap tempa zajišťující po delším stisku přístup k ladičce a přímočařejší je i ovládání looperu s pomocí externího footswitche bez nutnosti MIDI podpory.

Veškerá konektivita byla přesunuta na čelní stranu šasi, kde najdeme duální vstup, potenciometr celkové hlasitosti, jehož krytku lze stiskem zatlačit dovnitř šasi, vstup dalšího přepínače či expression pedálu, stereofonní efektovou smyčku, zdířku sluchátek, dva audio výstupy pro klasické i TRS jacky, DIN konektory MIDI In. Out/Thru, vstup 9V adapteru, síťový spínač a USB port napojený na zmíněnou vícekanálovou kartu (24-bit/96kHz, PC, Mac).

Line 6 HX Stomp XL umožňuje v editačním modu upravovat parametry pomocí nášlapných spínačů bez použití rukou a někteří hráči by mohli přivítat posílení paměti na 128 presetů. Model s hliníkovým šasi o rozměrech 316 x 120 x 68 mm a hmotnosti cca 1.5 kg je v případě českého trhu dostupný za cenu okolo 19000 Kč. Dokoupit je možno nylonové převozní pouzdro HX Messenger Bag s přihrádkami na kabely a další příslušenství.

Tagy Line 6 Line 6 HX Stomp XL

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY