Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 26.01.2020 - 12:00

Limitované edice Martin a nové akustiky z kolekce Modern Deluxe

Tradiční americká značka C. F. Martin & Co. vstoupila do nového stylem, jaký se pro ikonu mezi výrobci akustických kytar sluší a patří. Firma zařadila do své produktové nabídky záplavu novinek, kterým vévodí dvě limitované edice D-18E 2020 a D-42 Purple Martin Flamed Myrtle, doprovázené čtveřicí modelů řady Modern Deluxe 2020, zastoupené nástroji D-28E MD, 000-28E MD, OM-28E MD a D-18E MD.

Martin D-18E 2020 je speciální verzí historického modelu D-18 z roku 1934. Stejně jako předchůdce disponuje nový kousek korpusovou základnou z masivního mahagonu, přední ozvučnicí ze smrku sitka a dalšími prvky ze série Standard, která nabízí výbornou hratelnost a legendární „martinovský“ sound. Hlavice je potažena plátem palisandru a z identického dřeva je i kobylka nebo hmatník s 20 pražci. Přenos zvuku zajišťuje elektronika LR Baggs Anthem, cena byla nastavena na 3649 dolarů.

Skutečný luxus a sběratelskou lahůdku představuje limitka D-42 Purple Martin Flamed Myrtle, v pořadí čtvrtý nástroj z edice Purple. Hlavními grafickými tématy tohoto modelu jsou horský vavřín a pták jeřábek červený, symboly státu Pensylvánie (sídlo Martin Guitars), jejichž intarzie najdeme na ebenovém hmatníku, kobylce i pickguardu nalepeném na ozvučnici z výběrového alpského smrku.

Pro stavbu zadní desky a lubů bylo použito fládrované dřevo myrta (pravděpodobně druh rostoucí v Oregonu a Kalifornii) s velkou mechanickou odolností a vnitřní výztuhy jsou ze smrku adirondack. Každý nástroj z kolekce čítající 100 kusů je podepsán ředitelem společnosti Chrisem Martinem. Cena se pohybuje okolo 15000 dolarů.

Cenami ověnčenou sérii Modern Deluxe Martin poprvé představil v loňském roce a nyní přichází s novými zástupci D-28E MD, 000-28E MD, OM-28E MD a D-18E MD. Kytary mají ozvučnici ze smrku sitka s tepelnou úpravou VTS (Vintage Tone System) posilující rezonanci a vyváženost tónu, v závislosti na modelu byl pro základ těla vybrán indický palisandr nebo mahagon a ozvučení zajišťuje snímací systém Fishman Aura VT Blend. Oficiální ceny startují na částce 4999 dolarů a končí u cenovky 5799 dolarů.

Tagy C.F. Martin Martin Limited Edtion 2020 Martin Modern Deluxe 2020
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY