Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Limitovaná edice kytary PRS Mark Tremonti Baritone

Mark Tremonti, kytarista kapel Alter Bridge a Creed, je tváří značky Paul Reed Smith už nějaký ten pátek. Firma se mu v průběhu času za jeho loajalitu odvděčila několika signovanými modely. Zatím poslední novinkou je limitovaná série nástroje PRS Mark Tremonti Baritone, jehož označení je lehce zavádějící - na rozdíl od většiny barytonových kytar na trhu byla menzura prodloužena pouze na hodnotu 25.5 palce, což je například nejpoužívanější rozměr u značky Fender. Takže o klasickou barytonku se v tomto případě nejedná.

Nástroj vychází z předchozí Tremontovi verze PRS s korpusem ve tvaru Singlecut s mahagonovou základnou a javorovým topem s výraznou plamínkovou kresbou v kvalitě Artist Grade a z identického materiálu je i krk se subtilnějším profilem Pattern Thin. Hmatník z indického palisandru je osazen 22 pražci a polohovými ptačími značkami ze zeleného abalonu.

Jednoduchá kobylka typu Stoptail s bronzovými kameny je doplněna uzamykatelnými ladicími strojky PRS Phase III LT. Přenos zvuku mají na starost dva Tremontiho signované humbuckery ovládané samostatnými potenciometry hlasitostí a tónových clon v kombinaci s třípolohovým přepínačem. Nástroj je z továrny seřízen na struny o síle .014 - .068 a ladění drop C# (C#, F#, H, E, G#, C#).

Mark Tremonti Baritone Limited Edition bude vyráběn pouze do konce letošního roku a k výběru jsou odstíny Black Gold Wraparound Burst, Charcoal Contour Burst, Copperhead, Faded Whale Blue, Jade a Fire Red Burst. Oficiální cena za tento speciál se má pohybovat okolo 6 000 Euro, ale výrobce naznačil, že v budoucnu by měl uvést na trh i finančně mnohem dostupnější variantu SE.

Tagy Mark Tremonti PRS PRS Mark Tremonti Baritone

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY