Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mark Tremonti se po letech setkal se svým ukradeným Les Paulem

Mark Tremonti, kytarista kapel Creed a Alter Bridge, včera slavil padesáté narozeniny, k nimž od svého manažera Tima Tourniera dostal zvláštní dárek – červeného Gibsona Les Paul s vibratem Kahler z roku 1986, který Tremonti vlastnil do roku 1997, kdy mu byl v Bostonu ukraden společně s další výbavou z kapelového přívěsu. Tournier se o příběh tohoto nástroje podělil na svém instagramovém profilu, kde prozradil, že před 18 měsíci získal první stopu o tom, kde se kytara nachází, což se mu podařilo udržet v tajnosti až do Tremontiho kulatin.

„Někdy vám život dá příležitost napravit některé křivdy,“ píše Tournier. „V tomto případě se tato příležitost naskytla prostřednictvím DM na Redditu. Došlo k dohodě, podaly se ruce a já jsem mohl svému kamarádovi k padesátinám vrátit jeho Gibsona.“ Skalní příznivci skupiny Creed asi vědí, jak významná je tato kytara. Právě na ni totiž Tremonti hrál v počátečním období kapely a použil ji také při nahrávání debutového alba My Own Prison (1997).

Tagy Gibson Mark Tremonti Creed Alter Bridge

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY