Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Limitovaná edice Cort Gold Edge LE

Produktová nabídka korejského Cortu se rozrostla o prémiový model akustické kytary Gold Edge LE. O výjimečnosti této limitované edice ve stylu Grand Auditorium hovoří nejen celomasivní konstrukce, kvalitní materiály či elektronika firmy L.R. Baggs, ale také ergonomicky tvarované prvky těla se zkosenými hranami v místě opory pravé ruky, ve výřezu cutaway a na horní straně zadní desky.

Základ korpusu tvoří masivní myrta s výraznou kresbou, pro stavbu přední ozvučnice byl zvolen výběrový smrk sitka s proprietární tepelnou úpravou ATV (Aged to Vintage) a podíl na výslednému zvuku má i ručně opracovávané žebrování X.

Mahagonový krk vyztužený dvěma vnitřními ořechovými pláty je k tělu připevněn spojem v provedení DoubleLock s jistícím vrutem, ebenový hmatník s ozdobnou lemovkou nese 20 středně silných pražců, decentní polohové značky a nultý pražec z pravé kosti o šířce 45 mm. Menzura byla vyměřena na 25.3 palců (643 mm).

Z ebenu jsou vyrobeny také kotvící kolíčky včetně základny kobylky s kompenzovaným sedlem a na hlavici najdeme spolehlivé ladicí strojky Grover Vintage s černými rondely. Přenos zvuku obstarává špičkový systém L.R. Baggs Anthem s mikrofonním senzorem Tru-Mic, snímačem Element a předzesilovací jednotkou. Modul osazený ovladači mixu obou snímačů, hlasitostí a tlačítky otočení fáze nebo kontroly stavu 9V baterie je uchycen v ozvučném otvoru s abalonem vykládanou rosettou.

Speciální série Cort Gold Edge LE bude nabízena v transparentním lesklém provedení Natural Glossy s povrchovou UV úpravou, která zlepšuje rezonanční vlastnosti nástroje a chrání lak před poškozením. Cena novinky, která je z továrny seřízena na struny D'Addario EXP16 (012-053), se pohybuje okolo hranice 1440 eur včetně pouzdra. Přiložená videa demonstrují ozvučný systém L.R. Baggs Anthem a zvuk příbuzného modelu Cort GA-MY Bevel.

Tagy Cort Cort Gold Edge LE

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY