Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Limitovaná edice aparátu Darkglass Microtubes 900 „Medusa“

Pro basisty, kteří si oblíbili zvuk zesilovačů značky Darkglass Electronics, připravil výrobce speciální designovou sérii kompaktního aparátu Darkglass Microtubes 900 LTD „Medusa“, jehož hliníkové šasi má na rozdíl od standardní stříbřité "devítistovky" černě lakované šasi a na horní straně je vyobrazena postava mýtické Medusy od výtvarníka Christophera Lovella.

Zesilovač s minimalistickými rozměry 23.2x19x7.3 cm a masivním výkonem 900 W je vybaven analogovým dvoukanálovým preampem, jehož základní čistý kanál disponuje ovladačem gainu a čtyřpásmovými korekcemi se zdvihem +- 12 db a duálními semi-parametrickým středy umožňujícími výběr z několika frekvenčních modů (Low Mids - 250Hz, 500Hz, 1kHz, Hi Mids - 750Hz, 1.5kHz, 3kHz).

Druhou jednotkou je zkreslovací sekce Microtubes Engine s volbou drivů VMT (hřejivý tón s plnými středy a vintage charakterem) a B3K (moderní, agresivní zvuk s výraznějším atakem) ovládaných známými potenciometry Drive, Level, Tone a Blendem pro plynulé nastavení poměru mezi čistou a zkreslenou větví.

Konektivita sestává z nástrojového vstupu doplněného spínačem citlivosti pasiv/aktiv, speakonového repro-výstupu s volbou impedance 2/4 Ohmy, sendu/returnu efektové smyčky, symetrického XLR DI výstupu s odpínatelným uzemněním, tlačítkem Pre/Post (Pre - z DI Outu jde originální signál nástroje, Post - signál je na výstup vyveden až za master sekcí) a nechybí zdířka footswitche přepínajícího kanály včetně funkce Mute.

Limitovaná edice aparátu Darkglass Microtubes 900 „Medusa“ by měla být na evropském trhu dostupná zřejmě v závěru května a potěšitelné je, že cena by se neměla příliš lišit od klasické varianty, kterou v českých obchodech pořídíte za částku okolo 26 000 Kč.

Tagy Darkglass Darkglass Microtubes 900 Darkglass Microtubes 900 „Medusa“

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY