Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 15.07.2022 - 00:01

Limitky Vox Pathfinder 10 Union Jack Royal Blue a Cream Brown

Po sedmi letech se britský Vox vrací k malým kombům řady Pathfinder s dvojicí limitovaných modelů Pathfinder 10 v barevných úpravách Union Jack Royal Blue a Cream Brown. První jmenovaná verze navazuje na starší provedení Union Jack, ale tentokrát designéři opatřili danou variantu, navrženou u příležitosti oslav sedmdesáti let vlády královny Alžběty II, modrou koženkou, síťka ve stylu státní vlajky dostala sytější barvy a výraznější jsou i zlaté prvky. Oproti tomu provedení Cream Brown dává svým odstínem a retro síťkou najevo příslušnost k vintage aparátům z přelomu padesátých a šedesátých let.

Prostorově nenáročné plně analogové modely nabízejí dvoukanálovou předzesilovací sekci s ovladači gainu, hlasitosti, dvoupásmových korekcí a přepínačem Clean / Overdrive. Sluchátkový konektor ve formátu standardního jacku může podle potřeby fungovat také jako linkový výstup, krytky potenciometrů mají klasickou úpravu v podobě kuřecích hlaviček v barvě slonové kosti a stejný odstín byl použit také u pryžového madla s chromovanými úchyty.

Komba, která nabízejí poměrně široký rozsah gainu a tradiční hřejivý sound překvapivě blízký svým dospělejším celolampovým sourozencům Vox AC15/AC30, využívají koncovou jednotku o výkonu 10 W RMS při impedanci 8 ohmů, napojenou na jeden firemní reproduktor Bulldog o průměru 6.5 palců.

Pokud se poohlížíte po skladném finančně dostupném kombu pro domácí cvičení nebo menší jamy s umírněným bubeníkem, a před možnostmi digitálních modelingových konkurentů dávate přednost přímočarému ovládání a dynamičtěji se chovajícímu tónu, tak Voxy ze série Pathfinder 10 mohou být správnou volbou.

Limitky Vox Pathfinder 10 Union Jack Royal Blue a Cream Brown o rozměrech 380 x 260 x 170 mm, hmotnosti 4.8 kg a s polootevřenou konstrukcí si rozumí se single-coily i humbuckery a nezanedbatelnou výhodou je také napájení přímo ze sítě bez nutnosti použití adapteru. Cena limitovaných verzí byla na českém trhu nastavena pod hranicí 2800 Kč. Přiložená videa demonstrují designově standardní modely.

Tagy vox Vox Pathfinder 10 Union Jack Royal Blue Vox Pathfinder 10 Cream Brown

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY