Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 06.06.2021 - 08:00

Liberation Time: lockdownové album Johna McLaughlina

John McLaughlin, legenda elektrické i akustické kytary, využil covidový lockdown jako odskok pro improvizační spolupráci s různými hudebníky a výsledný materiál umístil na album Liberation Time, jež vznikalo tzv. online. Na novince se podíleli bubeníci Vinnie Colaiuta, Nicolas Viccaro a Ranjit Barot, pianisté Oz Ezzeldin, Roger Rossignol či Gary Husband (plus bicí), basisté Etienne Mbappe, Jean Michel Aublette, Sam Burgess, Jerome Regard a tenor saxofonista Julian Siegel, kteří byli v době nahrávání v Paříži, Londýně, Monaku, Los Angeles a Káhiře.

„Skvělá věc na hudbě je, že si dáte sluchátka a jste všichni ve stejné místnosti. Fyzická přítomnost už není nutnou podmínkou“, komentuje McLaughlin transkontinentální původ letošního titulu, jehož premiéra je naplánována na 16. července.

Liberation Time obsahuje sedm tracků, nabízejících kromě spontánní souhry excelentních muzikantů také dvě překvapení v podobě krátkých sólových kompozic Mila Repa a Shade of Blue, kde se McLaughlin představuje jako pianista. Tento nástrojový post si kytarista naposledy oficiálně vyzkoušel v roce 1973 na albu Love Devotion Surrender, natočeného společně s Carlosem Santanou.

Tagy John McLaughlin John McLaughlin – Liberation Time
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY