Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Čt, 23.02.2017 - 11:00

Ikonický John McLaughlin: kytarový střelec po letech v Česku

Koncertní pozvánky standardně neděláme – od toho jsou tu jiní. V případě legendárního Johna McLaughlina ale rádi uděláme výjimku. Jak svými slovy kdysi vystihl už Frank Zappa, ten chlapík prostě vynalezl způsob, jak hrát na elektrickou kytaru, jakoby to byl samopal.

Vidět tohoto slavného kytaristu, skladatele a zakladatele žánru jazz fusion u nás můžete po dlouhých devíti letech, a to 5. března v pražském Foru Karlín, kam přijede s kapelou The 4th Dimension. Při té příležitosti si připomeňme jeho nejslavnější parťácké zářezy.

Na kytaru John, který je držitelem několika Grammy a dalších hudebních ocenění, začal hrát jako samouk. Během své bohaté hudební kariéry natočil kvanta parádních alb, která nahrával i s Milesem Davisem, Carlosem Santanou, Waynem Shorterem, Chickem Coreou, Tony Williamsem, Stingem, Jeffem Beckem, Jimi Hendrixem, Al Di Meolou či Paco De Lucíou.

Pro jeho styl je charakteristická neuvěřitelná rychlost, síla a virtuozita. V legendární formaci The Mahavishnu Orchestra, která spojovala elektrický jazz s východními vlivy, John McLaughlin naplno uplatnil výkonnější a rychlejší styl hraní, ve kterém je dodnes pověstný.

Umíte si toho večera jako muzikanti představit lépe strávený čas?
My ne...

Johnovy krabičky
Tagy Nejlepší kytaristi John McLaughlin

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY