Přejít k hlavnímu obsahu
Účast Let It Roll na SXSW je velkou poctou pro českou hudební scénu. Partnerem je SoundCzech. | Foto: archiv SoundCzech
Účast Let It Roll na SXSW je velkou poctou pro českou hudební scénu. Partnerem je SoundCzech. | Foto: archiv SoundCzech
redakce -

Let It Roll s podporou SoundCzechu míří na americký South by Southwest

Největší drumandbassový festival světa Let It Roll, který se koná každoročně ve středočeských Milovicích, bude součástí letošního ročníku jedné z největších světových hudebních a filmových událostí, amerického South by Southwest, neboli SXSW. Jako vůbec první český festival v historii totiž získal možnost kurátorovat jednu z hudebních scén festivalu.

Ve středu 13. března tak v klubu Kingdom, který patří mezi největší venues celého festivalu, proběhne Let It Roll showcase. „Je to velký úspěch nejen pro Let It Roll, ale i pro celou českou hudební scénu,“ konstatuje ředitel exportní hudební kanceláře SoundCzech Marton Naray. Součástí showcasu bude také vystoupení dvou českých umělců, totiž producenta Rida a DJe N:Force.

Možnost uspořádat vlastní showcase na akci opravdu globálního významu je pro nás velkým oceněním a zároveň potvrzením, že naše práce má významný dopad i v zahraničí,“ říká zakladatel festivalu Let It Roll Zdeněk Souček. Showcase na SXSW totiž není zdaleka první a ani poslední zahraniční aktivitou festivalu. Po vyprodané noci v legendárních londýnských Printworks je dalším krokem v potvrzení globální pozice festivalu. „Let It Roll každoročně láká do České republiky tisíce návštěvníků prakticky z celého světa, cílem našich zahraničních akcí je tento trend podpořit”, říká Marek Vohralík, ředitel pořádající agentury Beatworx. „Dlouhodobou výzvou je pak plnohodnotný Let It Roll i mimo evropský kontinent,“ dodává.

Akce proběhne jako součást projektu Rok české hudby a její vznik umožnila mimo jiné také dlouhodobá spolupráce proexportní hudební kanceláře SoundCzech s pořadateli SXSW. Ta patří mezi největší hudební události na světě. Její program zahrnuje nejen hudbu, ale i film a další kreativní odvětví. Koná se od roku 1987 v Austinu v Texasu a každoročně jej navštíví více než 350 tisíc lidí. Do letošního programu si dramaturgové SXSW mj. vybrali také českou songwriterku Annu Vaverkovou.

Scéna ve vyprodaném O2 Universu na Let It Roll Winter. | Foto: archiv Let It Roll Rido ve vyprodaném O2 Universu na Let It Roll Winter. | Foto: archiv Let It Roll | Foto: archiv Let It Roll Scéna ve vyprodaném O2 Universu na Let It Roll Winter. | Foto: archiv Let It Roll
Tagy SoundCzech Rok české hudby Let It Roll

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY