Přejít k hlavnímu obsahu
redakce - Út, 22.10.2019 - 16:00

Legenda thrash metalu Slayer se loučí krvavým koncertním filmem

Americká thrashmetalová ikona Slayer se loučí ve velkém stylu. Jako tečku za svou téměř čtyřicetiletou kariérou si pro fanoušky připravila koncertní film Slayer: The Repentless Killogy. Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy. Film bude v kinech pouze v jeden jediný den, ve středu 6. listopadu.

Kariéra Slayer, která započala v roce 1981 a vyvrcholila o pět let později žánrovým pilířem v podobě alba Reign In Blood, se nachýlila ke svému konci. V letošním roce kapela dohrála poslední koncerty úplně posledního turné. Čtveřice, která má bez velkého přehánění patent na thrash metal, nyní přichází se svou labutí písní plnou krve a násilí. Aspoň takový je dramatický oblouk koncertního záznamu Slayer: The Repentless Killogy i příběhu, který už načrtl triptych starších klipů You Against You, Pride and Prejudice a Repentless.


Jaký příběh se odehrává v krátkém hororovém příběhu, který předskakuje koncertnímu filmu? Bývalý nacista Wyatt se zamiluje do Giny a kvůli ní opustí gang s názvem Ruka Bratrství. Gina záhy otěhotní, ale protože neodpovídá chorým fašistickým představám o rasové čistotě, gang pár přepadne a Ginu i s nenarozeným dítětem před Wyattovýma očima brutálně zavraždí. Následně je Wyatt obviněn z vraždy a uvězněn. Z kriminálu však uprchne a začíná se mstít. Ve filmu se objevuje několik známých tváří krvavých snímků, Danny Trejo, Richard Speight Jr. (Bratrstvo neohrožených) nebo Derek Mears (Hory mají oči 2).

Videoklipy i záznam nekompromisního koncertu, nasnímaného v Los Angeles 5. srpna 2017, rozvinul do celovečerní podoby B. J. McDonnell, který si vysloužil ostruhy na filmu Ant-Man nebo seriálu American Horror Story. Snímek Slayer: The Repentless Killogy se v tuzemských kinech objeví pouze 6. listopadu 2019.

Více informací najdete na webu koncertyvkine.cz.

Tagy hudební film Slayer
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY