Přejít k hlavnímu obsahu
Hosté v našem singlu, Annamária d´Almeida a Antwi | Foto: archiv VIZO
Hosté v našem singlu, Annamária d´Almeida a Antwi | Foto: archiv VIZO
VIZO -

Lazy Party si vzali do parády Annamária d’Almeida a Antwi

Naše producentské duo VIZO přichází s druhým singlem Lazy Party, na který jsme si pozvali zpěvačku a vítězku soutěže The Voice Česko Slovensko 2019 Annamárii d’Almeidu a rappera Antwiho (Notes from Prague a Blind Definition). Spolu se singlem jsme vypustili i videoklip, v němž hlavní roli ztvárnila performerka a tanečnice Jitka Sarah Čechová.

Lazy Party je o tom, že i ta vaše parta přátel může jednou dospět do stádia zdánlivě nekonečné nudy a stereotypu, ale stejně se máte rádi a stojí za to tu kolektivní lenost kreativně rozehnat.

Inspirace pro tento song vznikla na procházce po Praze s rekordérem. Beat se postupně poskládal z nahraných padajících kapek z Libeňského mostu. Poté byl doplněn o kroky v písku a další zvuky jako například škrnutí zapalovače nebo úder tenisáku o zem. V tracku jsou také slyšet staré natahovací hodiny a jejich tikot, který se nesl tichem naší oblíbené chalupy. Místy můžete zaslechnout křupání zmrzlé trávy pod tíhou samotného rekordéru. Celý beat je pak samozřejmě podpořen elektronickými samply. Pokud se ptáte na rekordér, tak je to nějaký starý Roland, který byl nalezen na skládce a daroval nám ho zkušený mistr zvuku Miloš Rábl.

Základní melodický motiv pochází z nějakého freeware pluginu a poté je významně zprocesován například přes HW efektovou jednotku Ensoniq DP4 a další pluginy. Melodie jsou dále doplněny o zvuky ze starců Ensoniq ASR-10 a synthu Yamaha FB-01.

V původní verzi songu figurovala i akustická kytara a živá basa, postupem času se ale ukázalo, že méně je v tomto případě více a vrstvy jsme odebírali. Jediné, co zůstalo, je původní přicmrndávka na elektrickou kytaru Ibanez za 2000 z bazaru. Basu si nakonec vzal na starosti opět Ensoniq ASR-10.

Píseň vznikala celkem více než 3 roky. Základ songu byl sice hotový rychle. Ale hledali jsme někoho, kdo to svým vokálem posune o level výš. Zkusili jsme asi 3 zpěvačky, než jsme zašli na koncert oblíbených Android Asteroid a tam nám došlo, že klíč k Lazy Party – zpěvačka Annamária d’Almeida – stojí přímo před námi na pódiu. Sehnali jsme si na Any číslo, zavolali jsme jí a ona řekla: „Líbí se mi to, jdu do toho.“

Nahrávání vokálů ve studiu Solisko (Miloš Rábl) v Solopiskách u Prahy bylo nečekaně hladké. Any nahrávala s tehdy ještě malinkou dcerkou v náručí a hotovo jsme měli asi za 2 hodiny. Nahrávalo se na studiovou klasiku Neumann U-87.

VIZO na místě činu

Svým charakterem si song říkal o rapovou pasáž a shodou okolností jsme jednoho večera poslouchali ve studiu desku Notes from Prague a bylo jasné, že musíme sehnat Antwiho. Antwi si text napsal sám a svojí flow uzavřel nahrávací část.

Pak už jsme jen čekali, až Annamária za tři roky vyhraje The Voice, aby to mělo nějaký zásah. :-) Mix pochází z dílny z našeho domovského Beak Studia a master má na svědomí Ondřej Žatkuliak z Rooftop Studios.

Námět a režie videoklipu je stejně jako u prvního singlu Goodbye Prague dílem Silvie Kořenkové. Hlavní postavou v klipu je pak tanečnice Jitka Sarah Čechová, kterou lidé znají například z představení Pulsar v pražském divadle Ponec. Má však zkušenosti i z New Yorku nebo Číny.

Klip se natáčel na tajném místě a v CAMPu – pražském Centru Architektury a Městského Plánování, které se pyšní 25 metrovou projekční stěnou. Podařilo se nám zapůjčit RED kameru, se kterou byl náš kameraman a někdejší vítěz Czech Press Foto Junior David „Kerny“ Bůžek jedno tělo. Klíčový byl pro nás kontrast světlého přírodního pozadí a rudých šatů v kombinaci s moderním tancem.

Tagy komunita VIZO Annamária d’Almeida Antwi

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

VIZO
Jsme producentské duo VIZO. Dvojice, která sází na melodičnost a originální zvuk. Hrajeme si s různými hudebními styly a spolupracujeme s jinými interprety. Známe se od malička, kdy jsme spolu hráli hokej za Černošice a pozd…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY