Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 30.01.2019 - 13:00

Lampové retro kombo Supro Blues King 12

Americká butiková firma Supro uvedla na trh kompaktní lampové kombo Blues King 12, které se sice neřadí k moderním high gainovým zesilovačům, nicméně ve srovnání s ostatními aparáty této dnes už ikonické značky splňuje heslo „více gainu za méně peněz“.

Stylový retro design topolového kabinetu vychází z modelu Comet vyráběného v 50. letech a větší porci zkreslení zajišťuje jednokanálovému preampu osazenému elektronkou 12AX7 páčkový spínač s funkcí fat boostu založeném na FET tranzistorech a také druhý switch gainu s kaskádovým zapojením. Oba mody jsou aktivovatelné i pomocí footswitche.

Předzesilovací sekce je dále vybavena potenciometrem Volume a třípásmovými korekcemi, nechybí ovladač pružinového reverbu a Master určuje celkovou hlasitost koncového stupně (Class-A) s lampou 6L6 poskytující max. výkon 15 W. Přenos zvuku obstarává speciálně navržený dvanáctipalcový reproduktor Supro BK12 s konstrukcí inspirovanou vintage repry používanými v poválečné éře.

Do zadního panelu usazená kovová destička nese jackový vstup pro boost/gain footswitch, linkový výstup a send/return sériové efektové smyčky ošetřené bufferem. Model o rozměrech cca 43 x 41 x 19 cm váží pouhých 12.7 kg, což je na elektronkové kombo s dostatečně dimenzovanými transformátory příjemně nízká hodnota.

Supro Blues King 12 je i přes jednokanálovou koncepci poměrně flexibilní aparát využitelný v řadě žánrů od country, jazzu, blues až po funky nebo rock, navíc díky fat boostu dodávajícího signálu masivnější středy je možno dosáhnout objemného a plného tónu i při nižších hlasitostech. Cena novinky by se v evropských obchodech měla pohybovat okolo 600 eur.

Tagy Supro Supro Blues King 12
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY