Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kytary a basy Fender ze série Meteora Player Plus

Fender se vrací k offsetové řadě Meteora, původně patřící do edice Parallel Universe, finančně dostupnější kytarovou verzí Player Plus Meteora HH, kterou doplňuje také basový model Player Plus Active Meteora. Nástroje, nabízené ve čtyřech povrchových úpravách, jsou osazeny firemními humbuckery Fireball, kvalitním hardwarem a moderní elektronikou, u baskytary zastoupenou aktivním předzesilovačem a v případě kytar zapojením využívajícím tzv. S-1 switch.

Společným jmenovatelem obou nástrojů je vedle nezaměnitelného designu olšový korpus, javorový šroubovaný krk s profilem Modern-C, větší 12palcový radius hmatníku z pau ferro či javoru s pečlivě zaoblenými hranami. Fender Player Plus Meteora HH disponuje dvoupivotovým vibratem s ocelovými blokovými kameny, uzamykatelnými strojky DLX, 22 středně silnými pražci medium jumbo a ořechem ze syntetické kosti širokým 42.8 mm.

Přenos zvuku zajišťují dva humbuckery Fireball se silným výstupem a kovovými kryty, ovládané třípolohovým páčkovým přepínačem, nezávislými tónovými clonami a společnou hlasitostí se zmíněným spínačem S-1, který rozpojuje cívky obou snímačů. Menzura byla vyměřena na standardních 25.5 palců (648 mm).

Čtyřstrunný model Fender Player Plus Active Meteora dostal krk blízký tradičnímu Jazz Bassu s šířkou nultého pražce 38.1 mm, hmatník nese dvacítku medium jumbo pražců, struny kotví v osvědčené top-load kobylce HiMass a do hlavice jsou vsazeny vintage strojky s otevřenými mechanikami a třílistými rondely.

Basa vybavená menzurou 34 palců využívá dvojici humbuckerů Fireball Bass s duálními pólovými nástavci pro každou cívku i strunu, elektronika sestává z preampu navázaného na celkovou hlasitost, blend, třípásmové korekce a přepínač volící režimy pasiv/aktiv. Dvojice 9V baterií je zapuštěna do zadní strany těla.

Fender Player Plus Meteora HH v odstínu Silverburst, transparentním finiši 3-Color Sunburst, bílomodré kombinaci laku Belair Blue nebo zelené úpravě Cosmic Jade je dostupný za cenu cca 24800 Kč. Basu Fender Player Plus Active Meteora lze na evropském trhu pořídit v barvách Opal Spark, Tequila Sunrise, Silverburst či 3-Color Sunburst za cenu nastavenou okolo hranice 1300 eur. Součástí dodávky je luxusní gig bag, výrobou byla pověřena továrna v mexické Ensenadě.

Tagy Fender Fender Player Plus Meteora HH Fender Player Plus Active Meteora

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY