Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Zrní v rámci projektu Havlovy děti Havlovi sbírají na studenty

Stavíte se jako muzikanti za nějaké myšlenky? Kapela Zrní jde příkladem a v rámci svého projektu Havlovy děti Havlovi nyní uspořádala sbírku pro znevýhodněné studenty. Hudebníci u příležitosti výročí 30 let svobody plánují koncerty a besedy na místech spojených s osobností Václava Havla.

Vzdělání umožňuje naši seberealizaci ve světě. Díky vzdělání se ale také zvyšuje pravděpodobnost, že se nebudeme bát ničeho neznámého a cizího, dokážeme se ve světě nekonečna informací snadněji orientovat. Těmito slovy Zrní uvozuje sbírku, v rámci které je možné přispět finanční částku, ale rovněž zakoupit speciálně pro tuto příležitost vyrobený odznáček nebo tašku Zrní. Výtěžek z prodeje odejde rovněž na účet Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, s níž kapela sbírku připravila.

„Vzdělání považujeme za velmi důležité. Můžeme tak lépe odolávat lžím, dezinformacím, manipulaci, populismu a extremismu. Díky vzdělání jsme schopni vnímat jevy kolem sebe v širším kontextu. Vzdělání je podporou naší empatie a tolerance. Proto v projektu Havlovy děti Havlovi myslíme také na děti. Cejtíme, že žít ve svobodě není samozřejmý. Podpořte jejich lepší vzdělání společně s námi,“ apelují čtyři Honzové a Ondřej z kapely Zrní.

Projekt Havlovy děti Havlovi kapela připravuje ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla. Oficiálně ho odstartovala letošním dubnovým vystoupením ve věznici na Borech. Myšlenka na ucelenější „havlovský projekt“ kapelu napadla během loňského koncertu uskutečněného ke dni výročí úmrtí Václava Havla, 18. prosince na Hrádečku na Trutnovsku. Právě tam se uskuteční jedna z posledních zastávek projektu projektu.


Klíčová pro Zrní je spolupráce s Knihovnou Václava Havla, která je patronem projektu. „Osobní přístup, nadšení a energie kapely Zrní jsou nám sympatické, proto se projektu Havlovy děti Havlovi snažíme pomoct. Hudebníci díky tomu vystoupí na říjnové konferenci spojené s předáváním Ceny Václava Havla za lidská práva v Pražské křižovatce a jednáme také o jednom speciálním bytovém vystoupení. Na výstavu spojenou s podzimními koncerty jim poskytneme řadu i méně známých fotografií Václava Havla,“ uvedl už dříve ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský.

Zrní v předchozím období svou hudbou naopak přispěli k projektu knihovny Rok revoluce 1989, do kterého je zapojeno už na pět set škol. „Aktivit a pomoci Knihovny Václava Havla si moc vážíme. Cejtíme, jak zásadní je žít ve svobodě, že to není samozřejmý a že je důležitý si to připomínat. Bejt za to vděčný, oceňovat odhodlání a sílu lidí, kteří tehdy o svobodu bojovali, děkovat jim a hlasitě se za ně stavět. Zahrajeme Václavu Havlovi tam, kde strávil nějakej čas, ať už seděl u chalupy nebo ve vězení, a postavíme se tim za něj a za hodnoty, který šířil a za který bojoval. Jsme Havlovy děti a hrdě se k tomu těmahle koncertama hlásíme,“ uzavírá frontman kapely Zrní Honza Unger.

Zrní se za Václava Havla a hodnoty, které představuje, staví dlouhodobě. Jedná se tak o přirozené vyústění dlouhodobých aktivit kapely. Za neoficiální start projektu Havlovy děti Havlovi se dá považovat už vyprodaný koncert na střeše Lucerny, který odehráli 16. dubna. Právě tam uvnitř tradičního koncertního vizuálu Zrní, jejich „hrdiny“, poprvé zasvítilo „havlovské srdce“.

Koncerty Zrní v rámci projektu Havlovy děti Havlovi:
16.04.2019 Praha – střecha Lucerny
28.04.2019 Plzeň – Borská věznice
02.10.2019 Praha – Pražská křižovatka
28.10.2019 Praha – Divadlo Na zábradlí
16.11.2019 Brno – Divadlo Husa Na provázku
17.11.2019 Praha – Korzo národní – Národní třída
13.12.2019 Cheb – Galerie 4
18.12.2019 Hrádeček na Trutnovsku – LIVE stream

Více informací o sbírce pro znevýhodněné studenty: https://www.darujme.cz/projekt/1202029

Tagy Zrní Havlovy děti Havlovi charita

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY