Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Kultura doma blokem koncertů podporuje nezávislou scénu

Zaregistrovali jste platformu Kultura doma? Vznikla v půlce tohoto měsíce a postupně nabírá na obrátkách. Organizátoři tohoto neziskového projektu se snaží usnadnit orientaci v aktuálním kulturním dění zastřešením roztříštěné scény kulturních online přenosů na jedno přehledné místo. Na tento týden přichystali blok pěti koncertů.

Aktuálně začíná první série koncertů s názvem Společenské večery přátel Vítkova kvarteta. Blok začíná v pondělí 27. dubna koncertem Vítkova kvarteta a Veteránů studené války a pokračovat bude o den později legendárními The Plastic People of the Universe. Síly spojí také Vladivojna La Chia spolu s Evou Turnovou a její Eturnity, které vystoupí ve středu. Předposlední ve čtvrtek vystoupí Nikola Mucha s kapelou a na prvomájový večer organizátoři slibují překvapení.

„Smyslem celé akce je dát v dnešní těžké době prostor i kapelám klubové scény, které jen těžko zorganizují vlastní vystoupení vzhledem k velkým technickým nárokům na produkční zajištění streamu,“ vysvětluje Adéla Wernerová, která má na starosti dramaturgii a organizaci všech koncertů. Organizátoři chtějí zároveň podpořit několik charitativních organizací. Mezi ně patří například iniciativa Letáky na lednice, asociace Děti úplňku nebo Političtí vězni.cz.

Tahle série koncertů by měla odstartovat rozsáhlejší programový blok s příznačným názvem Klubová scéna u vás doma. „Věříme, že už první koncerty si najdou svého diváka, a pokud ano, rádi budeme pokračovat v organizaci dalších. I menší projekty lokální hudební scény si určitě zaslouží naši pozornost,“ říká k dalším plánům Adéla Wernerová. Diváci se tak zřejmě mohou těšit na koncerty muzikantů minoritních scén, i v případě že se aktuální omezení týkající se shromažďování neuvolní.

Uvažujete o tom, že s platformou spojíte své síly? Aktuální informace najdete na www.kulturadoma.cz nebo Facebooku.

Tagy streaming Kulturadoma.cz koronavirus

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY